Dieta tłuszczowa – sposób na redukcję i masę?

0
91

Jak stracić tylko tłuszcz ?

Kiedy mówimy o utracie wagi, to w końcu skupiamy się tylko na wadze : waga, który robimy, kilogramy, które straciliśmy… to złudne wyobrażenie o rzeczywistości.

Być może myślisz, że wystarczy mniej jeść, aby stracić siebie w ciągu kilku tygodni… i organizm będzie korzystać w tłuszczach automatycznie. Ale nie !

Jak zobaczymy, organizm może używać i inne zapasy: wodę, cukier … mięsień. Tak wiele źródeł, które mogą mieć wpływ na masę ciała.

Dieta tłuszczowa – sposób na redukcję i masę?

Wielu z was pisze do mnie po drakońskich diet, gdzie tymczasowe sukcesy (utrata 10 kg w 10 dni) ustępują miejsca zmęczenia, po którym następuje jeszcze większy ciężar.

W idealnym świecie, nasze ciało musi być maszyną do utraty tłuszczu, gdy nie jesz wystarczająco dużo, i dla budowania mięśni, gdy jesz dużo, zamiast przechowywać tłuszcz…

Dobre wieści : jest to możliwe.

W tym artykule dowiesz się, jak osiągnąć ten ideał. Te zalecenia nie są wiążące dla utraty wagi… ale mogą pomóc, jeśli utkniesz.

Znaczenie metabolizmu

Teoretycznie nasze zapasy tłuszczu wykonane do użytku. Dlatego bierzemy ze sobą kilka miesięcy rezerw, na wszelki wypadek.

Niektórzy ludzie z otyłością mogą być w ciągu roku bez jedzenia, jak to badanie, które towarzyszy młodego człowieka z otyłością w ciągu 387 dniach całkowitej głodówki… bez negatywnych skutków dla jego zdrowia (patrz Badanie).

Znaczenie metabolizmu

To jest dobry pomysł ? Jest mały szkopuł.

Ciało jest również w stanie wykorzystać nasze tkaniny jako źródła energii. Najpierw nasze mięśnie, a potem nasze ciała… w przypadku skrajnego głodu serce staje się celem, co prowadzi do osłabienia serca i długotrwałej śmierci. Nie bardzo radośnie !

Dlaczego by nie użyć tylko tłuszcze ? Dwa powody :

– organizm potrzebuje pewnych aminokwasy obecne tylko w białkach

– białko może być przekształcony w cukier, jeśli zapasy cukru wyczerpany i wywierać intensywne wysiłki

Przy zbyt niskiej zawartości białka lub zbyt dużo ćwiczeń na pusty żołądek … ma ciała nie ma wyboru, jak użyć nasze mięśnie, aby znaleźć składniki odżywcze, niezbędne do jego funkcjonowania.

To niezwykle ważny mechanizm przetrwania w czasach prehistorycznych, ale który będzie grał z nami, gdy nasz cel-poprawić naszą fizykę (w rzeczywistości nie jest priorytet w tym czasie !).

Negatywne skutki drakońskich trybu-Różnorodność tłuszczu w diecie

Gdy umożliwia zmniejszenie zużycia zbyt długo (pomijanie posiłków nie zabije), organizm próbuje się przystosować, aby przetrwać jak najdłużej w tym trudnym środowisku.

Aby przedłużyć nasze życie w czasie głodu, to w ten sposób, zmniejsza się nasz metabolizm (szybkość, z jaką wydajemy na energię). Bo mniej energii wydatkowana na co dzień, oznacza więcej dni przetrwania… i bardziej prawdopodobne, aby znaleźć jedzenie.

Negatywne skutki drakońskich trybu-Różnorodność tłuszczu w diecie

W badaniu драконовской diety dr George Bray zmniejsza spożycie kalorii do 450 kalorii (nieco mniej niż Big Mac). W mniej niż 24 dni przemianę materii, zmniejsza się o 15% (patrz Badanie).

Różnorodność tłuszczu w diecie

Inne badania, szczególnie na anoreksję, wskazują na spadek metabolizmu do 45%. Oznacza to, że nawet jedzenie 2 razy mniej, nie tracisz na wadze.

Masa mięśniowa zużywa dużo energii, forma bałaganu, jeśli jej nie używać. Tak, to najlepszy sposób na obniżenie kosztów-to jest stracić mięśnie : tak, organizm w pierwszej kolejności wykorzystuje nieużywane włókna mięśniowe.

Nawiasem mówiąc, on maksymalną mózg, który powinien nadal pracować w pierwszej kolejności. Wtedy każda inna działalność staje się drugoplanowa. Aby nakarmić mózg, który domyślnie zamienia się w cukier, następnie zamienia białka mięśni w cukier (to neo-глюкогенез).

Niezależnie od tego, czy przetrwają one lub odżywiają mózg, we wszystkich badaniach podkreśla się, że długotrwałe ograniczenie zwiększa tworzenie glukozy z białek organizmu… i, w konsekwencji, korzystanie z mięśni.

Oprócz zmniejszenia metabolizmu (co sprawia, że utrata masy ciała coraz bardziej trudne), utrata mięśni również nie jest dobrą rzeczą dla dobrego wyglądu. Mięśnie dają definicja.

Nawet jest łatwiej, nie koniecznie ładniejsza w lodzie… i kiedy znowu jeść, bardzo łatwo przywrócić waga z powodu powolnego metabolizmu.

Aby stracić głównie tłuszcz, najpierw należy unikać utraty mięśni.

Wpływ diety na nasze hormony-Powrót do przeszłości

Jeśli jesteś przyzwyczajony do czytania mi, wiesz, że utrata masy ciała – to hormony. W zależności od tego, co jesz, produkcja tych hormonów zależy.

Na przykład, za dużo cukrów i skrobi zmuszą organizm do produkcji insuliny, która trzyma nas w ciągłym stanie przechowywania… nie jest korzystne w celu usunięcia zapasów.

Tak więc dobrym rozwiązaniem dla pomocy jest zmniejszenie spożycia cukrów i skrobi, a także ograniczenie wskaźnika glikemicznego jego diety.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here