Efekty, zastosowanie i testowanie oliwy z oliwek

0
104

Efekty, zastosowanie i testowanie oliwy z oliwekJakość oliwy z oliwek powinna być znana konsumentowi, że kupuje wysokiej jakości olej. Ten olej roślinny musi być tłoczony lokalnie i na zimno. Typowym kolorem jest wysokiej jakości oliwkowozielony. Oliwa z oliwek powinna być aromatyczna do smaku. Niektóre aspekty stosowania oliwy z oliwek nie są omawiane. Ale właśnie dlatego, że jest tak cenny dla zdrowia, mamy więcej skandali na temat fałszywych oliwy z oliwek.REPUTACJA JEST PRAWIE ZRUJNOWANA.

Dzisiaj wszyscy oczekują, że cenne produkty spożywcze lub markowe produkty zostaną sfałszowane lub dostarczone przez chciwych przestępców. Problem dla konsumentów polega jednak na tym, że podróbki na pierwszy rzut oka wydają się tak oryginalne, że nie można ich zidentyfikować. Kolejne rozczarowania są nieuniknione. Rzekomo na próżno zapłacono wysoką cenę cennej oliwy z oliwek. Użytkownik powinien nadal być wdzięczny, jeśli nie poniesie dalszych szkód.

Nawet oliwa z oliwek nie była skandaliczna. Jest przeznaczony 

Nawet oliwa z oliwek nie była skandaliczna. Jest przeznaczony istniały różne oleiste substancje, czasami przekształcane w płatki gorsze od olejów jadalnych innych roślin i sprzedawane drogo, jak rzekomo dziewiczy olej jadalny z oliwek. Mówi się, że Mafia była zaangażowana w grę, a nawet przemysł organiczny nie uniknął takich przestępstw. Tanie oliwy z oliwek z Tunezji lub Turcji zostały ponownie oznakowane, a następnie sprzedawane jako sycylijska oliwa z oliwek po wysokich cenach.

Obraz producenta został poważnie uszkodzony. Z drugiej strony, to właśnie te skandale pokazują prawdziwą wartość wysokiej jakości oliwy z oliwek. Płynne złoto jest tak cenne, że warto je podrobić.

HISTORIA OLIWY Z OLIWEK

Drzewa oliwne i oliwki są znane od tysięcy lat. W Izraelu archeolodzy znaleźli proste sposoby naturalnej produkcji oliwy z oliwek. Era prymitywnych zabytków, w których oliwki zostały wyciśnięte z nienaruszonymi kamieniami: szacuje się, że 9000 lat. Naukowcy podejrzewają, że oliwa z oliwek została po raz pierwszy wyprodukowana w dużych ilościach, szczególnie na Krecie, w Palestynie i Syrii.

Filistynowie rzekomo sprzedawali oliwę z oliwek w Palestynie w 1200 RNE. rok. Wyeksportuj pewną ilość ropy do Egiptu i krajów śródziemnomorskich. W tym czasie produkcja oliwy z oliwek wynosiła już około 3000 ton rocznie. Kiedy Izraelczycy doszli do władzy w regionie, stali się także mistrzami produkcji i handlu oliwą z oliwek. Już wtedy cenna oliwa z oliwek była bardzo popularnym towarem. Udowodniono, że może być stosowany do aromatycznego oleju jadalnego, produktów do pielęgnacji skóry, opieki nad pacjentem i ceremonii religijnych.HISTORIA OLIWY Z OLIWEK

Chrześcijanie używali oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia 

Kościoły i miejsca kultu. Do tej pory niektóre obszary używają Świętej oliwy z oliwek do rozmazywania pacjentów lub uświęcania śmierci. Po zmieszaniu z balsamem i olejkami zwanymi chromem, oliwa z oliwek jest stosowana jako olej bazowy do plam tatusia. Chrom jest również stosowany w koronach lub kościołach biskupich. Oliwa z oliwek jest również używana w chrztach lub ceremoniach bierzmowania.

Rzymianie importowali pożądaną oliwę z oliwek z południowej Francji, Grecji, Hiszpanii i Afryki Północnej, Cypru lub Palestyny. Odbywa się tutaj, aby nie było problemu, ponieważ tłoczona na zimno oliwa z oliwek może stać się jednym z najważniejszych i najbardziej poszukiwanych antyków komercyjnych ze względu na trwałość. Rzymianie używali go do oceny swojej diety. Po kąpieli oliwa z oliwek była używana do higieny osobistej.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OLIWKACH

Różne smaki charakteryzują się około 150 różnych drzew oliwnych w basenie Morza Śródziemnego. Ze względu na idealny klimat, szacuje się, że 800 milionów drzew oliwnych na całym świecie rozwija się w klasycznej dziedzinie rolnictwa. Mogą mieć prawie 100 lat w optymalnych warunkach uprawy. Drzewa oliwne przynoszą jednak dochód dopiero po 4-10 latach, w zależności od gatunku.

Drzewa oliwne, które produkują średnio 20 kg oliwek, dają tylko trzy lub cztery litry oliwy z oliwek. To wyjaśnia cenę pożądanego oleju roślinnego. Jakość oleju powinna być również określona w dniu żniw. Każde drzewo oliwne lub gatunek ma swój własny czas żniw, który jest idealny. Do dnia dzisiejszego zbiór oliwek odbywa się głównie ręcznie. Przede wszystkim strome zbocza, na których znajduje się większość śródziemnomorskich drzew oliwnych, są mechanicznie bezużyteczne.

W niektórych obszarach pracownicy wygrywają oliwki  

Filary drzew oliwnych, które są zbierane w sieci. Jednak jakość oliwy z oliwek, którą produkuje, ma kluczowe znaczenie, aby zebrane oliwki pozostały nienaruszone. Na obszarach nizinnych specjalne Kombajny coraz częściej kontrolują uprawy. W przypadku wysokiej jakości oliwek, zebrane oliwki powinny być przetwarzane na oliwę z oliwek w ciągu trzech dni od zbioru. Następnie większość wtórnego materiału roślinnego pozostaje w oleju. Wszystkie wysiłki na rzecz produkcji wysokiej jakości oliwy z oliwek znajdują odzwierciedlenie w cenie wysokiej jakości oliwy z oliwek. Około trzech czwartych kosztów wysokiej jakości oliwy z oliwek pochodzi wyłącznie z ręcznego zbioru i długotrwałej obróbki drewna.

Rzeczywiste ciśnienie oliwek to maszyna. Obecnie przeprowadza się dwa procesy produkcji oleju, co prowadzi do różnych plonów oliwy z oliwek i różnych właściwości oliwy z oliwek. Oliwki tradycyjnie wlewa się do zbiorników olejowych po umyciu i sortowaniu gałęzi. To jest miejsce, w którym olejarnia miażdży owoce i oliwki w owsiankę. Jest stosowany w okrągłych dywanach. Są naprawdę ułożone. Matowa wieża jest następnie umieszczana pod prasą hydrauliczną. Rozbitą wodę należy następnie oddzielić od rzeczywistego oleju za pomocą wirówki. Po przefiltrowaniu tłoczona na zimno oliwa z oliwek była butelkowana.

Nowoczesny sposób produkcji oliwy z oliwek przechodzi przez 

więcej maszyn jest szybsze i bardziej wydajne. Jest trudniejszy i bardziej miękki. Uzyskaną oliwę z oliwek można zatem nazwać prasowaniem na zimno tylko wtedy, gdy zastosowane ciepło nie przekracza 27 stopni Celsjusza. W sumie w UE można wyróżnić dziewięć klas. Interesujące dla konsumentów, ale tylko następujące cztery:

wysoka jakość: oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

dobra jakość: oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

akceptowalna jakość: mieszanka oliwy z oliwek, oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia i rafinowanej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia

i mieszanka oliwy z oliwek z miazgi, masła z masy celulozowej i czystej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Dodatkowa Etykieta, taka jak “extra vergine”, nie wykazuje lepszej jakości.

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE OLIWY Z OLIWEK

Hildegarda von Bingen już wiedziała, że oliwa z oliwek może wyleczyć, ale ostrzegł mnie, żebym jej nie brał. Tymczasem oliwki były badane tak często, że nauka wyizolowała około 1000 biologicznie aktywnych składników. Niektórzy chronią przed atakami serca, inni rozrzedzają krew. Oliwa z oliwek jest lekkostrawna i w 100% nadająca się do recyklingu. Może rozwiązać problemy z żołądkiem i woreczkiem żółciowym. A jeśli nie dostanę dawki? Oliwa z oliwek może być przyjmowana wieczorem i rano wraz z sokiem z cytryny, aby złagodzić zaparcia.

Większość oleju, czyli 76 procent, składa się z jednego nienasyconego kwasu oleinowego. Ponadto dodaje się 8% nienasyconych kwasów tłuszczowych i 16% nasyconych kwasów tłuszczowych. Naukowcy widzą, jak udowodniono, że jeden nienasycony kwas oleinowy w szczególności ma funkcję ochronną przed krwią. Co ciekawe, sam kwas oleinowy znajduje się w mleku matki. Dowody naukowe sugerują, że kwas oleinowy ma znaczący wpływ na zdolność uczenia się dzieci i strukturę komórek. Kobiety w ciąży są zachęcane do spożywania oliwy z oliwek w celu zwiększenia zawartości kwasu oleinowego we własnej krwi.

Osoby z podwyższonym poziomem cholesterolu powinny najlepiej używać oliwy z oliwek jako źródła tłuszczu. Faktem jest, że w krajach śródziemnomorskich, które przygotowują swoje jedzenie głównie na oliwie z oliwek, ataki serca są znacznie rzadsze niż u innych północnych Europejczyków. Oliwa z oliwek jest jedynym olejem roślinnym, który może poprawić poziom cholesterolu. Inne oleje roślinne, z których większość to wielonienasycone kwasy tłuszczowe, z drugiej strony obniżają wielkość cholesterolu-kosztem wartości HDL.

Oprócz tych właściwości oliwa z oliwek jest również naturalnym przeciwutleniaczem, który może być stosowany na skórze przeciwstarzeniowej. Może być stosowany jako nośnik i jako olej bazowy do pielęgnacji skóry. Wspiera błony komórkowe.

Rekolekcje na temat wysokiej jakości oliwy z oliwek

Im wyższa jakość oliwy z oliwek lub twierdzi, że jest – tym wyższa cena. Dlatego wiele osób decyduje się na kupowanie cech, które są rzekomo wysokiej jakości, ale wciąż kosztują bardzo niewiele. Ten rachunek nie może zostać zapłacony.W Niemczech Fundacja Warentest regularnie testuje oleje spożywcze w celu sprawdzenia ich jakości. Wyniki tych testów są zawsze zaskakujące. W 2018 r.z 28 sprawdzonych oliwy z oliwek tylko pięć otrzymało oznaczenie “dobrze”. Dwa z nich zostały uznane za “niewystarczające”. Ale jest to poprawa w stosunku do wyniku testu z poprzedniego roku. Rzeczywiście, żaden z badanych olejów nie został nazwany dobrym. Jak to często bywa, Najdroższe oliwy z oliwek nie zawsze były najlepsze. Niedrogie oleje również były przekonujące. Jednak okazało się, że tanie oliwy z oliwek są zwykle mieszane z różnych oliwy z oliwek, aby być dostosowane do masy. Tak więc oliwa z oliwek poniżej dziesięciu euro nie może być uważana za wysokiej jakości. W najlepszym razie jest to olej do smażenia.

W przypadku sałatek i innych surowych produktów należy kupić bardziej aromatyczne i różnorodne odmiany oliwy z oliwek. Olej o kwaśnym i pieprzowym smaku może wskazywać na bardzo wczesny okres żniw. Może porysować szyję, smakując dobrze, ale może to być odpowiednie kulinarne zastosowanie. Oliwki o smaku owocowym pochodzą z dojrzałych oliwek. Wraz z dojrzałością oliwa z oliwek staje się nieco bardziej chuda. Ale nie zawierają więcej składników. Najlepszym sposobem, aby konsumenci zidentyfikowali oliwę z oliwek, która jest dla nich najlepsza, jest przetestowanie jej. Po prostu zaproś kilku przyjaciół, aby zaprezentowali swoje ulubione oliwy z oliwek.

Wartość odżywcza oliwy z oliwek

To prawie zaskakujące, że oliwa z oliwek od dawna jest sprzedawana jako Superfood. Przynajmniej konsekwencje zdrowotne by to uzasadniły. Wśród tysięcy znanych składników oliwy z oliwek naukowcy zawsze znajdują nowe medycznie efekty. Niektóre z tych substancji muszą nawet mieć bardzo imponujące właściwości medyczne. Niektóre składniki oliwy z oliwek mają na celu ochronę raka piersi, zapobieganie chorobom serca, cukrzycy i późniejszemu zespołowi metabolicznemu, a według najnowszych informacji są one również pomocne w leczeniu depresji. Czy tym razem leki lub suplementy z oliwą z oliwek, ekstrakty, są obecnie niemożliwe do przewidzenia.

Naukowcy od dawna badają pytanie, dlaczego mieszkańcy krajów śródziemnomorskich poprawiają ogólny stan zdrowia. Stosują dietę o stosunkowo wysokiej zawartości tłuszczu, ale oliwa z oliwek odgrywa ważną rolę. Konsumpcja per capita oliwy z oliwek w Grecji, na przykład, roczna dawka 20 litrów oliwy z oliwek. Miażdżyca tętnic i zawały serca są znacznie mniej powszechne u Greków niż u nas. Śmiertelność z powodu raka okrężnicy jest również znacznie niższa w Grecji. Oczywiście stosunek kwasów tłuszczowych w oliwie z oliwek jest szczególnie korzystny. W Grecji, często kładziemy oliwę z oliwek na chleb zamiast margaryny, lub moczyć go w pieczywie. Większość margaryn jest mniej zdrowa niż utwardzone tłuszcze. Dlatego rozsądnie jest zrezygnować z margaryny.

Do tej pory naukowcy uważali, że kuchnia śródziemnomorska jest najzdrowszą dietą. Niestety, fast food i inne niezdrowe trendy żywieniowe również zajmują coraz ważniejsze miejsce w krajach śródziemnomorskich. “Śródziemnomorski styl życia”, uważany za szczególnie zdrowy, w rzeczywistości oznacza dietę śródziemnomorskich wyspiarzy, jak to było w zwyczaju w latach 60.

Było dużo świeżych warzyw i świeżo zebranych owoców. Było tylko niewielka ilość produktów mlecznych, zwykle jogurt lub surowego sera koziego i owczego. Brakowało ryb, mięsa, drobiu lub jaj. Z wyjątkiem oliwy z oliwek, w tym czasie nie było innego tłuszczu. Obecnie udowodniono, że ta dieta może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Ale także wyluzowany styl życia mieszkańców Morza Śródziemnego w tym czasie powinien odgrywać kluczową rolę. Stres i bezrobocie, zanieczyszczenie środowiska, izolacja społeczna lub samotność prawdopodobnie nie istniały na wyspach śródziemnomorskich w tym czasie.

Wynik hiszpańskiego badania

Artykuł w czasopiśmie “BMC Genomics”, dotyczył hiszpańskiego badania, mutacji polifenoli w oliwie z oliwek, na świecie. Te polifenole znajdują się wyłącznie w najwyższej jakości oliwie z oliwek w użytecznych ilościach. W randomizowanym, podwójnie ślepym badaniu Francisco Pereza Jimeneza, który pracuje na Uniwersytecie w Kordobie, 20 uczestników z zespołem metabolicznym było poddawanych specjalnej diecie przez sześć tygodni. Nie było żadnych suplementów, leków, ale tylko o niskiej zawartości tłuszczu, wysokiej zawartości węglowodanów dieta z polifenolreichem jakości oliwy z oliwek extra virgin. Grupa kontrolna nie otrzymała polifenoli w żywności.

Badanie krwi po każdym posiłku zostało zasugerowane pod kątem możliwych modyfikacji 15 000 różnych genów. Okazało się, że oliwa z oliwek bogata w polifenole ma wpływ regulacyjny na sto genów. Co jeszcze bardziej interesujące dla naukowców, większość tych genów może być bezpośrednio związana ze ścieżkami tworzenia zespołu metabolicznego składającego się z cukrzycy, otyłości, niskiego poziomu cholesterolu, nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej. Jest więc jasne i udowodnione, że najlepsza oliwa z oliwek może zrobić wiele dla zdrowia.

Oliwa z oliwek jako włosy i HAUTPFLEGEKOSMETIKUM

Oliwkowe zielono-szare mydło pachnie przyjemnie. Jest bardzo popularny w Europie i Niemczech, ponieważ sprawia, że skóra jest miękka. Dlatego coraz więcej kremów do skóry i produktów do pielęgnacji włosów z oliwą z oliwek jest zmutowanych na rynku. Każdy widz słyszał już o serii kosmetyków “Medipharma Cosmetics” oliwy z oliwek, która jest przedmiotem silnej reklamy.

Oliwa z oliwek pisze agresywną reklamę telewizyjną dla. Jest uważany za popularny domowy środek na skórę i włosy, taki jak “piękno jest wszystkim” lub “wybitny naturalny odmładzający”. Jest również stosowany jako olej do masażu, chociaż fizjoterapeuci zazwyczaj preferują inne oleje, które szybciej dostają się do skóry.

Jako olej do masażu, oliwa z oliwek powinna wyeliminować przykurcze mięśni i ból pleców lub lumbago działanie uspokajające. Oliwa z oliwek jest używana do neurodermity lub łuszczycy. Ma również na celu promowanie gojenia się ran i łagodzenie wyprysku atopowego lub swędzenia alergicznego. W wielu krajach śródziemnomorskich tubylcy tradycyjnie używają oliwy z oliwek zmieszanej z sokiem z cytryny jako środka przeciwsłonecznego. Nawet przy oparzeniach słonecznych stosuje się tę mieszaninę.

Wszystko to wygląda jak prosta butelka oliwy z oliwek w łazience zamiast wielu dzisiejszych kosmetyków.

Jednak ostatnie badania wykazały, że oliwa z oliwek może powodować łagodne podrażnienie skóry wrażliwej i wysuszyć je. Olej słonecznikowy uzyskał lepsze wyniki w testach. Wpływ oliwy z oliwek na skórę jest jednak niezaprzeczalny. Fałszywe, to również, oliwa z oliwek zamiast słonecznego produktu do stosowania, ponieważ nie ma ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego w klinikach dermatologicznych lekarze zalecają, aby nie używać tych produktów gospodarstwa domowego.

W przeciwieństwie do oleju kokosowego oliwa z oliwek pozwala trudno owinąć włosy. Jednak oliwa z oliwek jako produkty do włosów. Powinien mieć właściwości konserwacyjne i witalne oraz chronić zmęczone włosy przed wysychaniem po barwieniu lub wysuszeniu. Dermatolodzy nie widzą rzeczy w ten sam sposób. Oczywiście rozpoznają gładkie i lśniące włosy jako wynik tej metody pielęgnacji włosów. Ponieważ jednak oliwa z oliwek nie rozpuszcza się w wodzie, pozostaje we włosach i może w razie nacisku z czasem zmyć zjełczały zapach.

Kilka szamponów do mycia głowy, które później stają się konieczne, dodatkowo wysusza włosy i skórę głowy. Połysk się skończył, włosy są nadal kruche i matowe. Podsumowując, można powiedzieć, że jeśli oliwa z oliwek jest wspaniałe i zdrowe, z jednej strony, można produkować tak wiele skutków ubocznych w niewłaściwym miejscu.

ZRZECZENIE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI I OGÓLNA UWAGA NA TEMAT PROBLEMÓW MEDYCZNYCH

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here