Efekty kofeiny w sporcie

0
119

Kofeina to substancja, która może znaleźć

Wiele zastosowań w naszym codziennym życiu, i w ciągu kilku lat stała się bardzo popularna wśród sportowców za jej właściwości, stając się z statusu codziennej zabawy w stymulujący substancja do ćwiczeń.

Efekty kofeiny w sporcie

Często bardzo często natura oferuje nam wiele substancji, które mogą mieć wiele zastosowań w naszym codziennym życiu, dlatego też ich stosowanie może stać się nawykiem, jeśli nie jesteśmy świadomi korzyści, jakie możemy wyciągnąć z nich.

Jeden z najbardziej popularnych

Do tego stopnia, że wielu ludzi naprawdę zużywają codziennie, to kofeina, jak zwykle, jak dobra kawa. Oprócz tego, że zazwyczaj są przywiązane do jednego lub kilku chwil dnia, substancja.

Kto nas interesuje-prawdziwy

Koncentrat i może łatwo stworzyć zależność

Z tego i z innych powodów ona w ciągu wielu lat jest jednym z ulubionych substancji kulturystów i sportowców w ogóle, a także studentów w okresie intensywnego rewizji.

Kto nas interesuje-prawdziwy

Co to jest kofeina?

Zaczniemy od tego, że kofeina to ksantyny, alkaloid, który znajduje się w wielu roślinach, takich jak ziarna kawy, kakao, herbaty liści, owoce guarany i кольские orzechy, i jest obecny w wielu napojach, a także w różnych lekarstwach.

Średnia zawartość kofeiny w naszym ulubionym młotem smażone kawy wynosi około 85 mg na 150 ml lub jedną filiżankę, 60 mg do kawy instant, 3 mg, Aby bez kofeiny, 30 mg dla arkusza lub herbaty torebki, 20 mg na rozpuszczalne kawy i 4 mg do kakao lub gorącej czekolady.

Szklanka miękkiego napoju

Kraje są znane ze swoich napojów

Z wysoką zawartością kofeiny, a w Norwegii i Szwecji średnie spożycie kofeiny wynosi 400 mg dziennie. Dzieci, młodzież i ludzie, którzy nie kawa, zwykle spożywają kofeinę w postaci herbaty i napojów bezalkoholowych.

Szklanka miękkiego napoju

Z kofeiną zawiera średnio od 20 do 60 mg kofeiny. W dorosłe zużywa średnio 200 mg kofeiny dziennie (zwykle od 100 do 400 mg), głównie z kawy i herbaty, a także przez bezalkoholowe napoje, w tym słynne napoje energetyczne.

Mechanizm działania kofeiny

Po spożyciu kofeiny szybko wchłania się z żołądka i jelita cienkiego, przy czym szczyt osiąga się przez pół godziny. Gdy w krwi, stymulacja mózgu poziomie jest pierwszym wyraźnym symptomem potencji tej substancji: naprawdę, jeśli nie jesteś całkowicie uzależniony od kofeiny, czujesz jakiś “push”.

Ogólnie można zaobserwować poprawę

Poziomu ciśnienia i koncentracji, a także często pewne kwasowość w żołądku, chociaż wiele ludzie biorą kawy jak przewód. Wśród jego efekty kofeiny zawiera także wzrost częstości akcji serca, a tym samym poprawa krążenia krwi do mięśni, co sprawia, że bardzo przydatne substancją dla sportowców.

Ale spróbujmy pójść nieco dalej

Wpływ kofeiny przejawia się pobudzające na ośrodkowy

Układ nerwowy, układ sercowo-naczyniowy, produkcję katecholamin, syntezę kwasu żołądkowego i przemianę materii w ogóle. Działanie kofeiny na organizm odbywa się poprzez biologiczny cyklicznego AMP (cykliczny) i odbywa się na dwóch poziomach.

Ponadto kofeina zakłóca działania różnych neuroprzekaźników, takich jak serotonina, dopamina i katecholamin. Jego Psychoaktywne efekty są sprzeczne, biorąc pod uwagę.

Że nawet małe dawki 500 mg powodują uczucie dobrego samopoczucia (to, co sprawia, że tak się cenić) oraz zwiększenie stanu czuwania, czujności, koncentracji i sprawności fizycznej i umysłowej energii w ogóle.

Wręcz przeciwnie, wyższe dawki

Może to prowadzić do niepokoju, nudności, nerwowość, nierównej pracy i problemy z oddawaniem moczu. Problemy te związane są z hamowanie receptorów benzodiazepiny kofeiną, który, wraz ze znacznym липофилией, pozwala im łatwiej pokonać barierę krew-mózg.

Efekty te są głównie związane z układem nerwowym

Ale warto pamiętać, że działają one na mięśnie szkieletowe. To dlatego, że pozwala lepiej trenować, nie tylko ze względu na stymulowanie ogólnego efektu, ale i dzięki сократительному efektu, dzwoniący bodźcem produkcji w саркоплазматическом reticulum we współpracy z рьянодиновыми receptorami.

Stymulacja tych receptorów (RyR2) na tym poziomie i jednoczesne hamowanie fosfodiesterazy uzasadniają cardio-działanie stymulujące, ale uważaj, zbyt duże dawki mogą powodować zaburzenia rytmu serca, tachykardia lub nawet migotanie komór.

W związku z tym należy również pamiętać, że kofeina może wpływać na ciśnienie krwi, ponieważ zwiększa systemowego oporu naczyniowego poprzez blokowanie do receptorów adenozynowych сократительного działania.

Kofeina jest stosowany w leczeniu migreny

W celu ułatwienia wchłaniania i optymalizacji działania ergotamina, co prowadzi do vazokonstrikcii i zmniejszenia przepływu krwi, z udziałem receptorów serotoniny. Jeszcze jedną konsekwencją blokady działania adenozyny jest przeciwbólowe działanie przeciwbólowe.

Kofeina jest w stanie zmniejszyć

Wytwarzanie adenozyny przeciwbólowe mediatorów na zakończeniach nerwowych, a także aktywizacja receptory adrenergiczne, które odgrywają обезболивающую rolę i stymulują układ nerwowy, zmniejszając emocjonalnego komponentu stymulacji.

Dlatego spotyka się w wielu lekarstwach. Wreszcie, kofeina pobudza wydzielanie kwasu w żołądku i działa na receptory H2: z tego powodu ludzie, którzy są язвам lub гастритам, nie powinny go spożywać.

Wspomagająca siłę do ćwiczeń

Po tej odpowiedniej i mam nadzieję, przejrzystego i atrakcyjnego wyjaśnienia o tym, jak kofeina działa na różnych poziomach, porozmawiamy o jego stosowaniu w dziedzinie sportu i kultury fizycznej.

Jak ergogenic agent

Kofeina zwiększa energię, sprawia, że czas reakcji jest mniejsza, a stężenie silniejszy. Na dodatek, udowodniono, że poprawia układ sercowo-naczyniowy i pracę mięśni, co czyni go popularnym dodatkiem do sportu, wytrzymałość, czy nie.

Kwasy tłuszczowe są zmobilizowane, kiedy spożywamy kofeina i oszczędzamy twój cenny glikogen mięśniowy. Pozwala to zawodnikowi trenować dłużej, przy tym oszczędność glikogenu, najwyraźniej dzieje się w pierwsze piętnaście minut ćwiczeń.

Okres, w ciągu którego spożywanie glikogenu zmniejsza się. Zazwyczaj to właśnie lub więcej ćwiczenia pomagają korzystać z tych efektów, te, w których wysiłek fizyczny jest umiarkowane, na przykład, biegaczy, rowerzystów i narciarzy, szczególnie biegaczy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here