L-Tyrosine [L-Tyrozyna]

0
85

Tyrozyna: wszystko o tej aminokwasom

Tyrozyna-jest to niezbyt ważny aminokwas (składnik białka), która może być przez organizm syntetyzuje. Tym nie mniej, tyrozyna jest również zawarty w produktach o wysokiej zawartości białka lub w postaci suplementów diety, odpowiednich dla sportowców.

L-Tyrosine [L-Tyrozyna]

Cechy tyrozyny :

Aminokwas nie istotna, ale ważne dla organizmu

Bierze udział w syntezie wielu neuroprzekaźników
W zasadzie zawiera się w produktach pochodzenia zwierzęcego i roślinach oleistych
Suplementacja L-tyrozyny są szeroko stosowane w atletach i do walki ze zmęczeniem
Działanie antyoksydacyjne, która hamuje proces starzenia się komórek

Dlaczego warto spożywać produkty bogate w tyrozynę?

Zalety i roli tyrozyny
Zaburzenia syntezy
Tyrozyna bierze udział w syntezie adrenaliny i noradrenaliny, a także melaniny (barwnika skóry i włosów) i hormonów tarczycy.

Dlaczego warto spożywać produkty bogate w tyrozynę?

Przeciwutleniacz
Tyrozyna posiada właściwości przeciwutleniające, które pomagają ograniczyć starzenie się komórek.

Anty-zmęczenie i stres.
Podczas intensywnej aktywności fizycznej można rozważyć dodatek tyrozyny, aby stymulować produkcję dopaminy i mieć lepsze odzyskiwanie.

Jak prawidłowo używać tyrozyna?

Korzystanie z tyrozyny
Dzienne zapotrzebowanie szacuje się, że wynosi 1-2 g tyrozyny dla dobrze ubranych osób dorosłych.

Suplementacja tyrozyny: opinie i przeciwwskazania
Suplement diety L-tyrozyny zwykle przypisywane są do wspierania psychicznego przebudzenia i energii, zwłaszcza u sportowców. Pozwalają one skutecznie walczyć z fizycznego i psychicznego zmęczenia. Co do dodatków tyrozyny, dawkowanie często wynosi 500 mg L-tyrozyny w dzień, najlepiej przyjmować w pierwszej części dnia, kiedy syntezę neuroprzekaźników w mózgu osiąga szczyt.

Inhibitory kinazy tyrozynowej, z drugiej strony, są często używane w celu powstrzymania wzrostu guza w organizmie. te inhibitory blokują wzrost kinazy tyrozynowej, która jest enzymem, bezpośrednio uczestniczących w rozwoju i wzroście komórek atypowych.

Skutki uboczne tyrozyny

Czy niedobór tyrozyny zagrożeniem dla zdrowia ?
Tyrozyna w zasadzie jest syntetyzowany przez organizm, jednak może być w niewystarczającej ilości. W takich sytuacjach podkreśla się znaczne zmęczenie i niska odporność na stres.

Skutki uboczne tyrozyny

Konsekwencją nadmiaru tyrozyny
Literatura naukowa nie informuje o nadmiarze tyrozyny.

Tyrozyna i choroba Parkinsona
Tyrozyna jako suplement diety nie zaleca się ludziom, którzy leczą się od dopamine zaburzeń, takich jak choroba Parkinsona.

Ponadto, tyrozyna w dużych dawkach może wchodzić w interakcje z działaniem hormonów tarczycy, więc w patologii tarczycy zaleca się skonsultować się z lekarzem przed podjęciem L-tyrozyny.

Właściwości chemiczne
Surowa formuła tyrozyny-C9H11NO3, jego masa molowa-181,1885 g / mol. Tyrozyna-jest to tak zwana aminokwas, nie jest niezbędne dla ludzkiego organizmu. Przecież znamy jej syntetyzować. Niemniej jednak, może być dokonana w niewystarczających ilościach, dlatego należy zapewnić wystarczającą ilość żywności.

Tyrozyna charakteryzuje się fenolowej grupy hydroksylowe, który jest kwaśny. Aminokwas ten jest syntetyzowany z fenyloalaniny. Odgrywa on bardzo ważną rolę, ponieważ bierze udział w syntezie wielu niezbędnych substancji : dopaminy, noradrenaliny, adrenaliny itp. Poza tym, on jest prekursorem hormonów tarczycy i melaniny.

Zabytkowy
Historia odżywki
Aminokwas dla wielu ról w organizmie, tyrozyna jest również długi czas był molekułą wyboru w leczeniu niektórych stanów. Naprawdę, otrzymał kilka patentów na korzystanie z tyrozyny w warunkach terapeutycznych, w tym do leczenia depresji, choroby Parkinsona lub wstrząsów.

Nawet dziś Stowarzyszenie dopa i tyrozyny jest stosowany w leczeniu niektórych zaburzeń uwagi, takich jak nadpobudliwość.

Redakcja: Leah Зубирия, Dietetyka-Dietetyka,

Czerwca 2018 roku

Z pracy: Kamil Lefebvre, dietetyka-dietetyka,

Kwietnia 2017 roku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here