Moringaöl efekt, zastosowanie i badania

0
111

Moringaöl efekt, zastosowanie i badania Moringa jest uważana za jedno z najbardziej wszechstronnych warzyw na świecie. Ponad 90 zawartych w nim związków ochronnych, w tym wiele ważnych czynników i przeciwutleniaczy, uważa się za absolutnie wyjątkowe w ich składzie. Na przykład olej Moringa i Moringa są nie tylko silnymi środkami przeciwzapalnymi, ale także detoksykacją, stymulantami nastroju i regulatorami skóry. Tak więc, z Moringa oil, nie można zrobić nic złego.

POCHODZENIE I WYDOBYCIE MORINGA I MORINGA

POCHODZENIE I WYDOBYCIE MORINGA I MORINGAPrzez ponad 4000 lat pozytywny wpływ Moringa, który występuje głównie w ciepłych obszarach tropikalnych i subtropikalnych, był znany wśród jego mieszkańców. Przede wszystkim jednak Moringa pochodzi z niektórych części Indii i Afryki, a także z Himalajów. Nazwa Moringa jest w rzeczywistości akronimem Moringa oleifera, zwanym także drzewem cudu lub znanym drzewem nieśmiertelności. Zwykle są to dość małe krzewy lub małe drzewa. Miraculous są zatem szczególnie uniwersalnym zastosowaniem i doskonałym efektem leczniczym. Roślina zawiera ponad 90 związków ochronnych. Jest również uważany za środek przeciwzapalny i jest stosowany głównie w biedniejszych obszarach w celu zmniejszenia skutków niedożywienia. Jako lekarstwo, Moringa jest już stosowana w medycynie ajurwedyjskiej w celu złagodzenia różnych chorób. Jest to również jeden z najbogatszych pożywienia, a nawet uważany za suplement diety lub suplement diety o najwyższej i najgęstszej zawartości naturalnych składników odżywczych, które są również w idealnej interakcji. Jednakże, ponieważ niektóre części populacji zdają się zapominać o korzyściach płynących z Moringa, coraz więcej informacji dzieje się obecnie, na przykład, w Afryce.

Moringa jest dostępna w Europie w postaci proszku, który jest zwykle mielony z liści, w postaci nasion lub oleju Moringa pochodzącego z nasion. Z drugiej strony świeże liście są zwykle niedostępne.

SKŁADNIKI MORINGA I MORINGAÖL

Moringa w swojej pierwotnej postaci roślinnej zawiera wiele cennych składników, które ostatecznie są również charakterystyczne dla oleju Moringa. Może na przykład zapobiegać wielu chorobom i objawom niedoboru, które (Niestety) są często uważane za powszechne w naszym zachodnim świecie i są uważane za jedną z najbardziej bogatych w witaminy roślin. Ponadto olej Moringa i Moringa mają wysokie stężenie przeciwutleniaczy (46%), które mają ogromne znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia. Kilka kwasów tłuszczowych omega (omega-9, Omega-6 i omega-3) w wysokich stężeniach znajduje się również w oleju Moringa i Moringa. Są one nie tylko uważane za niezbędne dla ludzkiego ciała, ale muszą być wchłaniane przez żywność z powodu braku samoprodukcji. Ponieważ ma wysokie stężenie kwasu behenicznego, który z kolei należy do najwyższych nasyconych kwasów tłuszczowych, olej Moringa jest również znany jako olej beheniczny lub beheniczny.

SKŁADNIKI MORINGA I MORINGAÖLZawiera również wysokie stężenie błonnika pokarmowego (30%), liczne minerały i pierwiastki śladowe i ma najwyższe stężenie chlorofilu wśród wszystkich wcześniej badanych gatunków roślin. Ponadto składa się z około 26 substancji przeciwzapalnych.

Na przykład jest to zbilansowana dieta zapobiegająca objawom niedoboru, przeciw wahaniom nastroju i apatii, a w szczególności jako źródło składników odżywczych przez cały rok, które stanowią mało witaminy w postaci owoców i warzyw do wchłonięcia

Unikalna kombinacja substancji istotnych dla zapobiegania chorobom rośliny Moringa obejmuje::

Zeatina

Kwercetyna

Beta-Sitosterol

Kwas kawoilchinowy

Kaempferol

Wszystkie te substancje okazały się przeciwzapalne. Liczne badania wykazały już, że rzadka kombinacja tych składników odżywczych ma stymulujący wpływ na krążenie i może chronić serce, a także działanie przeciwnadciśnieniowe, przeciwskurczowe i przeciwcukrzycowe.

Moringa zawiera również,:

dwa razy więcej białka niż jogurt.

cztery razy więcej witaminy A niż marchewki.

trzy razy więcej potasu niż bananów

cztery razy więcej wapnia niż mleko krowie

siedem razy więcej witaminy C niż pomarańczy

Oprócz niezwykle cennych liści roślin, Olej Moringa wyekstrahowany z nasion Moringa, jak już wspomniano, jest również bardzo skuteczny. Olej Moringa był już znany w starożytnym Egipcie. Został sprowadzony głównie z Azji i był używany do gotowania, do nakładania balsamu, do celów medycznych, a także do perfum. Zwłaszcza ze względu na długą trwałość, stało się już popularnym narzędziem do różnych zastosowań w tym czasie. Jednak olej Moringa jest bardzo podobny w składzie do ludzkiego tłuszczu skóry i dlatego może być bardzo dobrze wchłaniany przez skórę. Dlatego nie zaleca się stosowania zewnętrznego oleju Moringa, a także dlatego, że wzmacnia kwas płaszczowy skóry i może naprawić skórę i / lub urazy. Olej Moringa zawiera 46 przeciwutleniaczy. Należą do nich na przykład witamina C, E, A I K, magnez, cynk, selen i białko. Są one, na przykład, w stanie zneutralizować niebezpieczne wolne rodniki, a tym samym, na przykład, spowolnić starzenie się skóry. Olej Moringa ma również wysoki udział kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3 i omega-6, a także ponad 70% kwasów tłuszczowych omega-9. Dlatego można go zobaczyć absolutnie w porównaniu z oliwą z oliwek.

Zwykle olej Moringa składa się z następujących składników:::

  • Kwas Alfa-Linolenowy 0,1 %
  • Kwas Arachinowy / Kwas Eikosanowy 5,9 %
  • Kwas Beheninowy 7 %
  • Kwas Lignocerynowy 1 %
  • Kwas Linolowy 0,6 %
  • Kwas mirystynowy 0,1 %
  • Kwas Palmitynowy 6 %
  • Kwas Stearynowy 5 %
  • Kwas Oleinowy 73 %

Wysokiej jakości olej Moringa jest zwykle uzyskiwany w taki sam sposób, jak wiele innych olejów promujących zdrowie, tłoczonych na zimno i nasionach rośliny Moringa. Wreszcie, tylko dzięki tej delikatnej procedurze można zachować wszystkie cenne składniki i zagwarantować wysoką czystość. Olej Moringa jest prawie całkowicie neutralny ze względu na zapach, ma żółtawy kolor i piękny orzechowy smak. Ponadto jest trwały przez długi czas przez co najmniej pięć lat, w porównaniu do innych olejów. W związku z tym olej Moringa jest również uważany za jeden z najbardziej stabilnych i niezawodnych olejów roślinnych, które mogą również całkowicie zrezygnować z konserwantów.

ZASTOSOWANIE I EFEKT: OLEJ MORINGA I JEGO SZCZEGÓLNE CECHY

Moringa Oil, wśród wielu innych pozytywnych właściwości, charakteryzuje się przede wszystkim wysoką temperaturą wrzenia, która wynosi zaledwie 220 °C. W związku z tym może być również stosowana do smażenia, gotowania i pieczenia. Wręcz przeciwnie, może łatwo rozpocząć flocating w temperaturze pokojowej (około 20 °C), ale zwykle nie wpływa na jakość. Jednak do celów kosmetycznych, dlatego konieczne jest, aby nie używać oleju Moringa podczas stosowania aerozoli.

OLEJ MORINGA W RAMACH CODZIENNEGO MENU

Jako pokarm, olej Moringa doskonale nadaje się do sosów, pesto, marynowanych, zimnych sosów i sosów. Jest to również zdrowy dodatek do koktajli i / lub koktajli, w większości przypadków, z dyszą do jednej łyżki oleju. Olej moringa może również pomóc związać poszczególne składniki razem i dlatego pozwala żywności i napojów, aby mieć zaokrąglony smak. Jako suplement diety, Moringa oil, dzięki swoim składnikom odżywczym i idealnej interakcji, ostatecznie przyczynia się do zrównoważonej diety. Pomaga również zapobiegać chorobom, utrzymywać formę i wydajność.

OLEJ MORINGA JAKO CZĘŚĆ ZABIEGÓW KOSMETYCZNYCH

Pozytywny wpływ oleju Moringa jest od dawna znany w przemyśle kosmetycznym. Bardzo dobrze neutralizuje zapachy, ale jest również względnie neutralny węchowo. Jest to również powód, dla którego jest używany do wytwarzania produktów do pielęgnacji ciała, takich jak mydła, żel pod prysznic, zapachy, oleje do masażu i dezodoranty. Jednak olej Moringa jest równie idealny w czystej postaci, a zatem bardziej naturalnie jako lek podtrzymujący. Na przykład zapewnia ważne składniki odżywcze dla skóry, szczególnie gdy są stosowane na zewnątrz, zapobiegając w ten sposób wczesnemu fałdowaniu. Ponadto 46 przeciwutleniaczy, które zawiera, Promuje jędrniejszą, zdrowszą i jedwabistą skórę, stymulując procesy regeneracji i naprawy komórek. Moringa oil działa na zewnątrz.:

Suche kwasy tłuszczowe omega (głównie ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych omega) i ogólnie wrażliwą skórę

Nawilżanie i Wiązanie skóry dla większej elastyczności

Neutralizacja nieprzyjemnego zapachu ciała;

Leki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a tym samym choroby skóry, zapobiegające i wspierające procesy gojenia

Detoksykacja i oczyszczanie, dzięki czemu skutecznie zwalczają zanieczyszczenia w skórze, takie jak ziarna i skrzepy.

Witamina A w oleju Moringa pomaga również skórze wytwarzać włókna kolagenowe. Jednak bardzo dobra i piękna objętość jest również masować lub używać oleju Moringa s jako oleju do masażu. Prezentuje również w świetnej formie na skórze, pozwalając jej rozwijać swoje efekty jeszcze bardziej.

OLEJ MORINGA JEST STOSOWANY DO URAZÓW I PIELĘGNACJI SKÓRY

Olej Moringa, który jest zwykle cieńszy (szczególnie w wyższych temperaturach w lecie), jest odpowiedni dla wszystkich produktów do pielęgnacji skóry, zarówno twarzy, dekoltu, jak i szyi. Może być również używany ekonomicznie ze względu na swoją hojność i może być bardzo dobrze masowany.

Jednak olej Moringa pomaga również leczyć mniejsze rany, pęknięcia lub zadrapania, wysypki, łagodne stany zapalne i swędzące suche plamy na skórze. Olej Moringa powinien również pomóc w pożarach słonecznych, a nawet być w stanie złagodzić ból. Może być również z powodzeniem stosowany przeciwko egzemie i łuszczycy ze względu na jej działanie przeciwzapalne. Przy dobrym smarowaniu Moringa jest nawet naturalnym smarem.

OLEJ MORING JAKO ODŻYWKA DO WŁOSÓW

Moringa Oil ma już długą tradycję w pielęgnacji włosów. Po raz kolejny obecny kwas beeninowy okazał się prawdziwym kremem nawilżającym. W końcu powstają elastyczne, lśniące włosy. W przypadku suchych włosów i frytek normalna fryzura z olejem moringa może zdziałać cuda.

W tym celu olej Moringa jest wcierany jeszcze wilgotnymi włosami i skórą głowy. Po kilku minutach pracy normalne włosy mogą być myte. Ale olej Moringa nie tylko sprawia, że włosy są miękkie, ale także oczyszcza, neutralizuje nieprzyjemne zapachy i eliminuje łuski skóry. Szczególnie zimą, ale także w wysokich temperaturach letnich, olej moringa może być bardzo pomocny dla strzyżonych włosów. W tym przypadku olej Moringa można również dodać do ulubionego zapachu w postaci kilku kropli.

OLEJ MORINGA DLA ZDROWIA-GŁÓWNE WŁAŚCIWOŚCI I BADANIA

Olej moringa może być stosowany w celu złagodzenia typowych problemów ze stawami, dną moczanową, reumatyzmem, chorobą zwyrodnieniową stawów i / lub zapaleniem stawów. Jest również stosowany w celu zapobiegania grzybicy stóp. W związku z tym zawsze ważne jest, aby dokładnie wytrzeć olej Morąga.

Już w ponad 1 300 badaniach, raportach i artykułach ludzie mieli już do czynienia odpowiednio z Moringa i Moringaöl. Wyniki badań wykazały również, że prawie wszystkie części roślin mogą być ponownie wykorzystane w jakiś sposób, albo do silnych herbat antyoksydacyjnych, albo do produkcji znacznie większej ilości pożądanego oleju.

Tak więc na całym świecie Moringa jest stosowana w różnych formach w leczeniu wielu chorób, w tym::

Rak

Problemy z sercem i / lub wysokie ciśnienie krwi

Padaczkowy

Cukrzyca

Zaburzenia tarczycy

Niedokrwistość

Zapalenie stawów i inne bóle stawów, takie jak reumatyzm

Alergie i astma

Zaparcia, ból brzucha i biegunka

Wrzody i napady żołądkowe i/ lub jelitowe

przewlekły ból głowy

Retencja płynów

Kamienie nerkowe

pod pożądaniem seksualnym

infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze i / lub pasożytnicze

choroby związane ze stanem zapalnym

Badania wykazały również następujące główne cechy: odpowiednio Moringa i Moringaöl.

zawiera liczne przeciwutleniacze

poprawia trawienie

odżywia i chroni skórę.

chroni mózg i działa poprzez stymulację

spowolnij proces starzenia i zrównoważyć hormony lub fluktuacje hormonalne

W 2014 r.jedno z badań dotyczyło wpływu liści Moringa i amarantusa na stres oksydacyjny i stany zapalne kobiet w okresie menopauzy. Głównym celem tego badania jest ustalenie, czy i w jakim stopniu te pożywienie może pomóc w powstrzymaniu przyspieszonego starzenia się w wyniku niedoboru hormonów w sposób naturalny, roślinny lub przeciwutleniający.

Dlatego wybrano dziewięćdziesiąt kobiet w wieku od 45 do 60 lat i podano różne stężenia amarantusa i Moringa w trzech grupach. Krew uczestników została następnie zbadana w celu określenia poziomu witaminy C, hemoglobiny i glukozy we krwi na czczo, a także substancji malondialdehydu, dysmutazy ponadtlenkowej i peroksydazy glutationu. Wreszcie, wyniki pokazały, że przyjmowanie Moringa (i amarantusa) powoduje znaczną redukcję markerów stresu oksydacyjnego i wzrost sytuacji przeciwutleniającej. Ponadto zaobserwowano pozytywny wzrost poziomu hemoglobiny i obniżenie poziomu glukozy we krwi. Dlatego Moringa jest w stanie doskonale zapobiegać powikłaniom związanym z procesami starzenia i naturalnymi zmianami w środowisku hormonalnym. Ponadto, według niektórych badań, ma pozytywny wpływ na libido, a jednocześnie ma potencjał do działania jako naturalny środek antykoncepcyjny. Niektóre badania wykazały również stymulujący wpływ na układ odpornościowy podczas ciąży i na produkcję mleka matki.

Niski poziom cukru we krwi:

Wykazano, że kwas chlorogenowy zawierający Moring pomaga zharmonizować poziom glukozy we krwi i umożliwia komórkom uwalnianie i/ lub połykanie glukozy. Jedno z badań wykazało, że Moringa ma pozytywny wpływ na stężenie insuliny i kontrolę glikemii u pacjentów z cukrzycą. Trzy różne rośliny (Moringa, gorzki melon i curry) podawano natychmiast po posiłku (z różnym poziomem cukru). Na koniec zauważono znacznie mniejsze narażenie na insulinę, gdy te trzy rośliny zostały dodane do posiłku o podobnym wpływie na każdą z nich.

PORADY I WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZAKUPU OLEJU Z MORINGA

W szczególności w Internecie wielu kupców oferuje moringa oil, który również reklamuje pozornie bezcenne ceny. Jednak kwestie te nie powinny w żaden sposób stanowić podstawowych kryteriów wyboru lub podejmowania decyzji przez Moringa oil. W końcu najważniejszą rzeczą jest zwrócenie uwagi na produkt tłoczony na zimno. Tylko w wyniku delikatnego procesu ekstrakcji można zachować wszystkie ważne składniki odżywcze. Powinieneś również upewnić się, że olej Moringa nie zawiera już dodatków, więc zawsze jest odpowiedni dla jakości biologicznej. Jednak certyfikacja biologiczna zapewnia również, że producenci przestrzegają pewnych dyrektyw. Ponadto zawsze zaleca się wybór wyłącznie produktów, które zapewniają odpowiednią przejrzystość w odniesieniu do kraju pochodzenia, dokładnego źródła żywności i / lub obszaru produkcji oleju Moringa. Inną cechą jakości jest konsystencja oleju Moringa s w różnych temperaturach. Od 18 °C temperatura przechowywania staje się bardziej płynna. Jeśli temperatura jest niższa, jest twardsza.

WNIOSEK: OLEJ MORINGA JEST PRAWDZIWYM CUDOWNYM LEKARSTWEM.)

Olej Moringa może być korzystny (a zwłaszcza wykazano) w łagodzeniu lub zapobieganiu wielu różnym chorobom i chorobom. W szczególności jego połączenie kilku podstawowych składników odżywczych jest wyjątkowe, więc olej Moringa wytwarza również wysoką biodostępność. Moringa oil utrzymuje również ludzkie ciało w formie, w pewnym sensie, od stóp do głów, i oferuje wiele możliwości zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Nie tylko dostarcza całemu organizmowi ważnych i niezbędnych witamin, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych, ale może również wzbogacić lokalną kuchnię jako pomoc dla wielu trybunałów. Ponadto długa żywotność oleju moringa jest bardzo praktyczna. Jest jednak mało prawdopodobne, aby można go było przezwyciężyć w świetle licznych możliwości wykorzystania. Olej moringa może ostatecznie prawdopodobnie nie (mistyczny) cudów, oferowany jako uniwersalny, ratunkowy i pielęgnacyjny, ale także w kuchni i “Nährstoffbombe”, jednak do użytku w prawie każdym ogólnym budżecie.

Przedstawione tutaj treści są przeznaczone wyłącznie dla neutralnych informacji i edukacji ogólnej. Nie są one zaleceniem ani zastosowaniem opisanych lub wymienionych metod diagnostyki, leczenia lub leków. Tekst nie twierdzi, że jest wyczerpujący i nie można zagwarantować terminowości, dokładności i równowagi dostarczonych informacji. Tekst w żaden sposób nie zastępuje profesjonalnych zaleceń lekarza lub farmaceuty i nie jest wykorzystywany jako podstawa do samodzielnej diagnozy i rozpoczęcia, zmiany lub zakończenia leczenia chorób. Zawsze pytaj swojego zaufanego lekarza, czy masz problemy zdrowotne lub skargi! My i nasi autorzy nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za wszelkie niedogodności lub szkody spowodowane korzystaniem z informacji podanych tutaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here