Morsowanie – zalety lodowatych kąpieli

0
87

Zalety łaźni lodowej po treningulodowa wanna wygląda bolesne, ale niektórzy uważają, że jest to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów, jak złagodzić ból po treningu.

Morsowanie – zalety lodowatych kąpieli

“Lodowatej kąpieli przez jakiś czas, trwają i są coraz bardziej popularne” – mówi Nick Clayton, CSCS, dyrektor programowy Krajowego stowarzyszenia władzy i klimatyzacja. Chociaż lodowe kąpiele mogą ułatwić chore mięśnie, nie wszystkie-mogą być sprzeczne w zależności od swoich celów fitness.

Co to jest lodowa kąpiel?

Lodowa kąpiel, znany również jako zimny sos, stanowi formę krioterapii, która wynosi 1

Zajmuje 0-15 min w zimnej wodzie, idealnie w klatce piersiowej. Nie musisz zamrażać go, aby korzystać z wszystkich 50-59 stopni. Tylko przygotuj się, że nie jest to bardzo miłe.

Co to jest lodowa kąpiel?

“Kiedy po raz pierwszy przyszedł, westchnął. To doświadczenie, ale to będzie łatwiej przez 5-10 minut, zwłaszcza, gdy oddychasz i relaks” – mówi Clayton. “Po raz pierwszy jest to bardzo niewygodne i bolesne, ale to tworzy tolerancja.”

Mike Reinold, DTP, CSCS, fizjoterapeuta i były dyrektor sportowy Boston Red Sox, aby polecić tę metodę dla wszystkich sportowców.

“Lodowe kąpiele pomagają ludziom poruszać się lepiej i czuć się lepiej.

Jak działają lodowe kąpiele?

Lodowate kąpiele zmniejszają stan zapalny i poprawia gojenie, zmieniając przepływ krwi i innych płynów w organizmie. Gdy siedzisz w zimnej wodzie, twoje naczynia krwionośne mocno (lub ponownie otworzyć), kiedy wyjdzie. Proces ten pomaga wyeliminować odpady metaboliczne po treningu, mówi Clayton. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do chłonnych, jasne, białe ciałka krwi i płynu z jelit.

Dopóki twoje serce ciągle porusza się po twoim ciele, węzły chłonne nie mają pompy. Lodowate kąpiele ręcznie zamykają i otwierają się naczynia krwionośne, co prowadzi do zastoju płynów do węzłów chłonnych, poruszających się w ciele. Zwiększony przepływ krwi zajęła swoje komórki w składniki odżywcze i tlen, aby teoretycznie odzyskać swoje ciało, dodał Clayton.

Reynolds i Clayton również uważają, że lodowe wanny wykonane w innych trudnych warunkach.

“Z duchowego punktu widzenia, to stawia pod znakiem zapytania swoje ciało wyzwanie dla siebie różne stresy i bodźce, które sprawiają, że bardziej elastyczne i przygotować na różne wyzwania w przyszłości” – mówi Clayton.

Co to jest kontrastowe terapia?

Kontrastowe wodna terapia jest alternatywą dla krioterapii, która przemian zimną i ciepłą wodą wanny. Badania pokazują, że to jest tak samo skutecznie, jak chwilową ulgę w bólu.

Co to jest kontrastowe terapia?

“Robimy wiele przeciwieństw, bo ludziom się to podoba” – mówi Reynolds. “Gdyby wskoczyła do lodowatej kąpieli lub kąpieli, całe życie by się skończyła. Ciało drży 30 sekund, a ty czujesz, że coś z tego robisz.

Lodowa kąpiel zmniejsza stan zapalny?

Niektóre badania wykazały, że lodowe kąpiele mogą zmniejszać po treningu ból, badał skuteczność różnych metod odzysku, w tym kontrastujące wodne, terapia, masażu i łaźni lodowej, w redukcji mięśni, prowadzeniu bólu, może wystąpić zmęczenie, miopatii i stan zapalny po aktywności fizycznej. Okazuje się, lodowe kąpiele i masaże zmniejszyć stan zapalny. Ponadto, masy były najlepiej nadają się do zmniejszenia bólu mięśni i oczekiwania.

Clayton zauważa, że badania lodowych kąpieli mieszane. Małe badanie w 2017 roku wykazały, że lodowe kąpiele nie były bardziej skuteczne, niż aktywne odzysku, aby zmniejszyć stan zapalny i czas instalacji. 2012. według ankiety 17 badań w roku, lodowe kąpiele nie były bardziej skuteczne, niż aktywne odzyskiwanie, aby zmniejszyć ból mięśni.

Ponadto, lodowe kąpiele mogą hamować wzrost mięśni, mówi Clayton. Niektóre małe badania, w 2015 roku wykazały, że mężczyźni, które także używają zimnej wody – Terapia ogłosili poniżej, długotrwałej utraty masy mięśniowej dla activev recovery house.

“The post-workout bar indicates the mud of gervesz to build this area better. Jeśli usuniesz tę markę, nie masz impulsu wzrostowego” – mówi Clayton. “Nawet płacz nie może zanieczyszczać ludzką muzykę pozytywny sposób.”

Can ice baths poprawić athletic wydajność?

Lodowa kąpiel po meczu nie będzie najlepszym sportowcem. “Kiedy pracujesz nad lodowatej łazience i skok, następnego dnia nic nie będzie lepiej” – mówi Clayton. “On zgnieciony lepiej, ale czuje się najbardziej na świecie.”

Lodowate kąpiele mają pozytywny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, pomaga zasnąć i lepiej, sens. To może poprawić czas reakcji i wybuchowe zdolności vison podczas przyszłego treningu.

Ostrzeżenie: lodowe kąpiele mogą poprawić wydajność, jeśli będziemy trenować do ha w ciepły i wilgotny dzień.

“Przesuwając bieżni na Florydę, że wstępne oblodzenia może zmniejszyć wpływ podstawowego i wilgoci i poprawić jego wydajność” – mówi Clayton.

Wystarczy przyjść w lód w ciągu 20 minut przed wyścigiem, gry lub pkt dla zmniejszenia wagi do kilku stopni.

Kiedy musisz podjąć lodowatej kąpieli?

Do tej pory nie udowodniono, że limit czasu jest najbardziej skuteczne, im wcześniej, tym lepiej, można mieć nadzieję, że do intensywnych ćwiczeń lub gry na lodzie: “kiedy jesteśmy w pociągu i czekać na godzinę, wiele z tych lecznicze procesy już się stało, więc mają inny efekt,” mówi. [19659003] jak długo zawodnicy siedzą w lodowatej kąpieli? 19659004] meta-analiza lodowatej kąpieli badań w 2016 roku pokazał, że zawodnicy są zanurzone w 10-15 ° C, przy temperaturze wody od 10 do 15 ° c nie więcej niż 10-15 minut.

Jeśli spróbujesz domu, upewnij się, że używasz termometr do sprawdzania temperatury kąpieli. Nawet jeśli można tylko zablokować nogi lub ręce, to lepiej zatopić całe ciało tak, że więcej statków zgadzam się, aby zmyć dużą ilość odpadów metabolicznych.

Tam jest lodowata kąpiel?

W Claytona ludzie z wysokim ciśnieniem krwi lub chorobami sercowo-naczyniowymi powinny najpierw skonsultować się z lekarzem. Jeśli siedzisz zbyt długo, hipotermia jest potencjalnym ryzykiem.

Jaki jest najlepszy sposób, aby po ciężkim treningu?

Lodowate kąpiele nie są niezbędne, ale mogą pomóc odzyskać szybciej. Jeśli masz dostęp do zimnej wannie (i naprawdę cieszyć się doświadczenie), trzeba chłonąć ją kilka razy w tygodniu. Pracując jako trener, Clayton wykorzystał zimna kąpiel w siłowni w każdym tygodniu po jogi.

“Było mi wesoło i spać jak dziecko” – mówi. “Ale jeśli trenujesz za każdym razem, nie максимизируете korzyści z treningu.W przeciwnym razie istnieje bardziej przyjemne sposoby, aby przyspieszyć powrót do zdrowia, takie jak masaże, które, według Reynoldsa, są najbardziej skutecznym sposobem .

Jeśli nie możesz regularnie masaż, aktywny wypoczynek – światło rozciąganie, piana rolki lub dynamiczne ćwiczenia, takie jak joga – jest tak samo skuteczne, jak lodowate kąpiele.

Ale to najprostszy sposób, aby dobrze się wyspać.

Dodawanie utraconych składników odżywczych reaguje na stresujące reakcję “walki lub ucieczki”, która zwykle pojawia się po ciężkim treningu.

“Im szybciej znajdziesz się w spokojny stan układu przywspółczulnego układu nerwowego, tym lepiej uzdravíte” – mówi Clayton.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here