Odżywki na masę

0
87

Zasilanie: jakie odżywki do zachowania masy mięśniowej

Ten nowy przegląd grupy ekspertów ds. żywienia, Międzynarodowej fundacji osteoporozy (IOF) Nutrition Working Group, skupia się na białka, witaminy D i B w profilaktyce sarcopenia u osób starszych. Ich znalezienia, publikujący w czasopiśmie Osteoporosis International, wskazują na środki, które mogą pomóc zachować nie tylko mięśnie, ale i moc i wydajność u osób starszych.

Odżywki na masę

Sarkopenii – to stopniowa utrata masy mięśniowej, częste konsekwencją starzenia się i jeden z głównych czynników ryzyka upadku i niepełnosprawności u osób w podeszłym wieku. W ten sposób, sarkopenii jest związana ze zwiększonym ryzykiem złamań i innych urazów.

Ta grupa ekspertów określa czynniki odżywcze, które przyczyniają się do utraty masy mięśniowej, lub, wręcz przeciwnie, te, które mogą być przydatne dla jej utrzymania na podstawie wyników międzynarodowych badań, i precyzuje rolę zasilania, zwłaszcza białka, równowagi kwasowo-zasadowej, witamina D / wapnia i innych składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B.

Odżywki na masę

Oprócz tego, to ćwiczenia w formie treningu oporu, która pozostaje najbardziej oczywiste interwencji przeciwko przypomina profesor Jean-Philippe Witam, profesor medycyny w dziale choroby kości uniwersytetu Genewskiego i współautor badania. “Jednak prawidłowe odżywianie i odpowiednia, dobrze zbilansowana kwasowo-zasadowa dieta są również bardzo ważnymi czynnikami dla zachowania masy i siły mięśniowej podczas starzenia się.

* Białko: spożycie białka odgrywa ważną rolę w zdrowiu mięśni. Autorzy sugerują zużycie 1,0-1,2 g / kg masy ciała na dzień, jako optymalnego odbioru dla mięśni szkieletowych i zdrowia kości u osób starszych bez ciężkiej niewydolności nerek.

* Witamina D, dodatek do optymalnego układu mięśniowo-szkieletowego: chociaż wiele badań potwierdzają rolę witaminy D w rozwoju i zachowaniu masy mięśniowej, spożycie witaminy D powinno być zapewnione wpływem słońca i / lub dodatkiem, ale w razie potrzeby. W ten sposób autorzy zalecają, za zgodą lekarza, suplementy witaminy D dla osób starszych, a w szczególności do институционализированных pacjentów w podeszłym wieku.

Odżywki na masę

* Należy unikać kwaśnych produktów spożywczych : nadmierne spożycie zakwaszenie składników odżywczych w połączeniu z niskim spożyciem owoców i warzyw może mieć negatywny wpływ na zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego. Rebalancing diety, aby włączyć więcej owoców i warzyw, najprawdopodobniej przyniesie korzyści zarówno kości, jak i mięśnie.

Odżywki na masę

* Witamina B12 i / lub kwasu foliowego również odgrywają rolę w poprawie funkcji mięśni i siły, sugerują nowe badania cytowane przez autorów.

* Interwencje, takie jak te, które są oparte na hormonach, wymagają dodatkowych badań w celu identyfikacji potencjału antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych połączeń dla zapobiegania саркопении.

Autory wnioskują o znaczeniu włączenia do strategii na rzecz zmniejszenia liczby upadków i złamań w starzejących się populacjach środków spożywczych, mających na celu zapobieganie Ale obecnie dostępne dane świadczą o tym, że ćwiczenia “oporu” i zbilansowana dieta mają synergiczny efekt w zapobieganiu i leczeniu саркопении.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here