Olej i efekt lawendy, zastosowanie, badania / gdzie kupić?

0
116

Olej i efekt lawendy, zastosowanie, badania / gdzie kupić?Olejek lawendowy-naturalnie kojący, leczniczy i orzeźwiający olejek lawendowy i kwiaty lawendy

Wszechstronny i korzystny efekt lawendy i słynnego oleju lawendowego jest znany od tysiącleci. Nazwa pochodzi od łacińskiego “umyć”.

Starożytni Egipcjanie używali olejku lawendowego jako zapachu, do mycia i jako dodatek do kąpieli. Rzymianie w starożytnym Rzymie pachniali olejem lawendowym jako mistycznym i psychicznym i używali go podczas różnych ceremonii.

OD ROŚLIN PO OLEJEK LAWENDOWY

ROŚLINA: LAVANDULA ANGUSTIFOLIA

Lawenda należy do rodziny roślin o tak zwanych kwiatach. Dorasta do 60 cm i kwitnie od czerwca do sierpnia.
Cenny olejek eteryczny z rośliny jest obecny we wszystkich częściach rośliny. Jednak najcenniejszym olejem jest niebiesko-fioletowy olejek lawendowy.

Pierwotnie lawenda była w krajach śródziemnomorskich. Ze względu na popularność tej rośliny i olejków eterycznych, które ją leczą, lawenda jest dziś uprawiana na dużych plantacjach na całym świecie. Nawet w ogrodach roślina staje się coraz bardziej popularna ze względu na piękne kwiaty i przyjemny zapach. Ponadto lawenda utrzymuje kraby, mrówki, muchy, komary, a nawet myszy.

EKSTRAKCJA OLEJU LAWENDOWEGO ZE ŚWIEŻYCH KWIATÓW

EKSTRAKCJA OLEJU LAWENDOWEGO ZE ŚWIEŻYCH KWIATÓWOlejek eteryczny jest ekstrahowany ze świeżych kwiatów rośliny lawendy poprzez destylację pary wodnej. Destylacja pary wodnej jest niedrogim procesem ekstrakcji. Wysokiej jakości olejki eteryczne są prawie nie tracone.

Kwiaty lawendy są ogrzewane parą wodną. W ten sposób olejek lawendowy jest ekstrahowany z kwiatów i odparowywany. Następnie jest on przenoszony do rury chłodzącej pary wodnej. To jest, gdy olej lawendowy będzie skraplać, tak, że będzie powrót cieczy i gromadzą się w zbiorniku. Oleje są lżejsze niż woda, dzięki czemu unoszą się na powierzchni i łatwo się wchłaniają.

SKŁADNIKI I EFEKTY OLEJKU LAWENDOWEGO

Olejek lawendowy zawiera ponad 2000 różnych inhalatorów. Spośród nich około 280 zostało do tej pory naukowo udowodnionych i zbadanych. Dokładny skład ilościowy olejku eterycznego zależy między innymi od metody ekstrakcji, czasu trwania destylacji, temperatury destylacji i jakości kwiatów lawendy.

Składniki związane ze zdrowiem wytwarzają swoje efekty tylko w połączeniu, a użycie poszczególnych składników nie daje pożądanych efektów.

Najważniejszymi aktywnymi składnikami oleju są:::

Octan linalilu

Linalol

Kamfora

Cineol

SKŁADNIKI I EFEKTY OLEJKU LAWENDOWEGOOctan linalilu i linalol należą do grupy monoterpenów, które mają wysoką biodostępność i działają bardzo szybko w ludzkim ciele. Biodostępność opisuje udział substancji, która po wchłonięciu w ludzkim ciele jest niezmienna we krwi.

Te dwa monoterpeny lubią reagować z tłuszczem, co oznacza, że są lipofilowe. Oznacza to, że te substancje czynne dobrze oddziałują ze składnikami lipidowymi błon komórkowych, pokonując w ten sposób barierę krew-mózg.
Tak więc substancje te w oleju lawendowym mogą szybko mieć korzystny wpływ na nerwy i mózg.
Aktywny składnik octan linalilu nadaje roślinie lawendy charakterystyczny zapach. Ten składnik pozytywnie wpływa na psychikę na kilka sposobów. Między innymi Promuje dystrybucję Serotoiny. Octan linalilu jest odpowiedzialny za to, że olejek lawendowy uspokaja nie tylko nerwy, ale także całe ciało.

Linalool działa jak bezbarwna, pachnąca ciecz kwiatowa. Jest odpowiedzialny za działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwdrobnoustrojowe olejku lawendowego.

Kamfora i cyneol znajdują się w oleju lawendowym w mniejszych ilościach niż Lineloctan i linalol. Jednak w znacznym stopniu przyczyniają się do pozytywnych i korzystnych właściwości olejku eterycznego. Wydają się gorączkowe i przeciwdrgawkowe. Ponadto wspierają substancję czynną linalol w działaniu przeciwzapalnym.

Cineol powoduje powstawanie śluzu w płucach i jamach nosowych. Ponadto składnik ten zapobiega wydzielaniu neuroprzekaźników odpowiedzialnych za zwężenie oskrzeli.

Kamfora hamuje również zapalenie błon śluzowych poprzez wdychanie olejku lawendowego. Ponadto, gdy jest używany zewnętrznie, jest bezbolesny.

EFEKTY OLEJKU LAWENDOWEGO

W organizmie olejek lawendowy jest stosowany do lęku, nerwowości (przed wyczerpaniem nerwowym) i zaburzeń snu. Ma pozytywny wpływ na centralny układ nerwowy. To wysyła sygnały przez rdzeń kręgowy w całym ciele. Olejek lawendowy łagodzi i rozluźnia centralny układ nerwowy. Ponieważ te uspokajające sygnały są wysyłane do wszystkich części ciała, Olej jest skuteczny nawet w nerwowych zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Ponadto olejek lawendowy poprawia trawienie ze względu na stymulujące działanie soku żółciowego, dzięki czemu ciężkie pokarmy mogą być lepiej tolerowane.

Jako suplement do kąpieli Lavendelöl może złagodzić problemy z krążeniem z powodu dysfunkcji układu sercowo-naczyniowego. W związku z tym jest również stosowany u osób z nadciśnieniem tętniczym.

Ponadto olejek lawendowy pomaga w stosowaniu zewnętrznym przeciwko stanom zapalnym, bakteriom (takim jak Escherichia coli, Staphylococcus aureus) i grzybom (Candida albicans). W rezultacie jest również stosowany w leczeniu ran i chorób skóry.

ZASTOSOWANIE OLEJKU LAWENDOWEGO

OLEJ DO PRANIA W KUCHNI

Lawenda jest używana do gotowania jako pikantna lub słodka przyprawa do żywności. Lawenda ma charakterystyczny zapach i charakterystyczny smak wysokiej jakości olejku eterycznego. Słynna francuska mieszanka ziołowa “zioła prowansalskiego” zawiera między innymi lawendę. Inną znaną specjalnością Prowansji jest miód lawendowy. Tak zwany “miód lawendowy” ma unikalny aromat o owocowym odcieniu i słodkim naturalnym niuansie.

Nawet w kuchni niemieckiej lawenda jest coraz częściej używana. Olejek lawendowy, który zawiera, nadaje mu krwawy, aromatyczny aromat, a także trochę gorzkiego zioła. Olejek lawendowy i lawendowy powinien być stosowany tylko z dużymi oszczędnościami jako przyprawa.

Lawenda bardzo dobrze nadaje się do dań rybnych i mięsnych. Jeśli pod koniec okresu gotowania przyprawa rozprowadza się na pieczeń, możesz poczuć zapach olejku lawendowego, który przyczepia się do sosu. Sosy ziołowe, sałatki i garnki również smakują wyjątkowo i smakują wyśmienicie z dodatkiem olejku lawendowego.

Nawet słodki posiłek można obrać lawendą. Gotowanie z lawendą, aby cieszyć się aromatem wysokiej jakości oleju lawendowego, jest również bardzo proste. Zapach można dodać do pasty w postaci cukru lawendowego, syropu lawendowego lub kwiatu lawendy. Następnie uspokajający zapach rozprzestrzenia się na olejek lawendowy, przypominając o wakacjach w Prowansji.

OLEJEK LAWENDOWY PRZECIWKO PASOŻYTOM

Olejek lawendowy jest najlepszym domowym lekarstwem na zwalczanie pająków, komarów, ćm, pcheł i wszy. Jest tak samo skuteczny jak chemikalia i jest znacznie lepiej kompatybilny z ludźmi. Aby usunąć pająki z mieszkania, umieść 10 kropli olejku lawendowego z kilkoma kroplami detergentu w słoiku z aerozolem. Ta mieszanka rozpyli wszystkie rogi, w których pająki lubią stać. Aby uniknąć komarów, połóż kilka kropli olejku lawendowego na talerzu i połóż na parapecie. Komary nie wchodzą do mieszkania. W naturze pomocne jest nałożenie kilku kropli olejku lawendowego na nadgarstki i kostki i nasmarowanie go. Krople można dodawać do kremu lub kremu do ciała. Daje to kremowi dobry zapach lawendy, który jednocześnie zapobiega ukąszeniom komarów. Nawet ćmy można po prostu polować, zawieszając tkaniny nasączone olejem lawendowym w szafie. Ta metoda ma pozytywny efekt uboczny, że ubrania przybierają świeży i przyjemny zapach olejku lawendowego. Kilka kropli olejku lawendowego na papierze filtracyjnym w szafce kuchennej chroni zapasy kuchenne przed ćmami. Pchły, przędziorki i wszy również nienawidzą zapachu olejku lawendowego. Aby wyeliminować szkodniki, wskazane jest, aby od czasu do czasu używać oleju lawendowego jako dodatku do kąpieli. Zwierzęta mogą być również uwalniane z pcheł za pomocą kąpieli lawendowej.

OLEJ DO PRANIA W MEDYCYNIE

Olejek lawendowy jest stosowany w medycynie głównie jako środek uspokajający. Ponieważ wspomaga wydzielanie serotoniny w mózgu, olejek lawendowy ma działanie stymulujące nastrój. Niedobór serotoniny może powodować bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, choroby sercowo-naczyniowe, zaburzenia odżywiania i zaburzenia snu. Z tego można zrobić liczne odczyty olejku lawendowego. Ponadto olejek lawendowy jest szeroko stosowany.

Głównymi obszarami działania oleju lawendowego są::

Relaks i gojenie się skóry

Łagodzenie stanów zapalnych, infekcji i grzybów

Zwalczanie szkodników domowych (takich jak roztocza))

Zmniejszenie stresujących stanów psychicznych

Nervinum, zwłaszcza w przypadku zaburzeń nerwowych

Zmniejszenie lęku i stanu lęku

Zmniejszenie bólu głowy i migreny

Wsparcie dla dny moczanowej, reumatoidów, nerwobólów i bólu kończyn

Tłumienie owadów

Roztwór błony śluzowej na kaszel i przeziębienie

rumień, skurcz, ból

Bilans ciśnienia krwi

Walcz z Candida bin (drożdże), grzybem skóry, grzybem stóp i paznokci

W homeopatii olejek lawendowy ma ograniczone znaczenie. Preparaty homeopatyczne na bazie lawendy mają bardziej złożony wpływ na ducha niż wiele innych produktów. Ale homeopatia nie ma holistycznego wzoru olejku lawendowego jako leku. W rezultacie leki te są rzadko stosowane.

Lawenda jest europejską rośliną leczniczą, ale jest również jednym z wiodących indyjskich i ajurwedyjskich leków. Indianie najczęściej używają olejków eterycznych do masażu. W tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) olejek lawendowy nie ma większego znaczenia. W tym przypadku jednak sposób działania pochodzi od MTC. W niemieckim TCM Praxen olejek lawendowy jest często używany. Lawenda nie jest jednak rośliną TCM w ścisłym tego słowa znaczeniu.

Tradycyjna europejska medycyna naturalna (RTE) obejmuje między innymi terapię barystyczną i procedury uwalniania. Dzięki relaksującemu i stabilizującemu efektowi krążenia, olejek lawendowy był zawsze używany w dziesiątkach.

FARMACEUTYCZNE FORMY OLEJU LAWENDOWEGO

Wielofunkcyjny olejek lawendowy jest dostępny w różnych formach farmaceutycznych w aptekach i aptekach. Suszone kwiaty lawendy są sprzedawane pod łacińską nazwą Lavandula flos. Nadają się zarówno do herbaty, jak i do siniaków i inhalacji. Cukierki z nadzieniem miodowym i lawendowymi podkładkami są również stosowane w celu złagodzenia bólu gardła i kaszlu. Olejek eteryczny jest najczęściej stosowany. Olejek lawendowy jest stosowany wyłącznie jako olej do skóry lub jako dodatek do kąpieli. Jest również dostępny w małych butelkach z pompkami zapachowymi. Olejek lawendowy przekształca się również w odświeżające maści, kremy i żele.

Woda Lawendowa to olej lawendowy zalany wodą. Do tej mieszaniny dodaje się alkohol, aby rozpuścić olej lawendowy w wodzie. Powstaje “Hydrolat”, który zajmuje pozycję pośrednią między olejkami eterycznymi a koszulką ziołową. Woda Lawendowa jest produktem ubocznym destylacji pary wodnej. Jest idealny do pielęgnacji skóry.

Lawenda produkuje również płynne nalewki i ekstrakty. Nalewki to ekstrakty alkoholowe Pochodzące ze świeżych lub suszonych części roślin. Alkohol zachowuje składniki aktywne.

Ekstrakty Fluidex są skoncentrowanymi nalewkami i są sprzedawane w aptekach pod nazwą Extraktum lavandulae fluidium. Koncentrują się pięć razy więcej niż nalewka i prawie nie zawierają alkoholu. Tak więc płynny ekstrakt jest alternatywą dla osób, które nie tolerują alkoholu. W preparatach homeopatycznych olejek lawendowy jest dostępny w postaci komórek krwi, kropli lub tabletek. Globulki lub krople są często wstrzykiwane do potencji D12. Lawenda nie jest powszechnym lekiem w homeopatii.

Miękkie kapsułki z wysokiej jakości olejem lawendowym są dostępne w aptekach i aptekach. Jeśli chodzi o zakupy, jest wiele do zrobienia, ponieważ oferowane produkty mają znaczne różnice w jakości. Ważne jest, aby miękkie kapsułki zawierały czysty olejek lawendowy uzyskany z destylacji i używano lawendy (Lavandula angustifolia). Obecnie istnieją stosunkowo korzystne produkty, w szczególności kapsułki i krople. Często zawierają lawendę zamiast prawdziwej lawendy. Leki na bazie Lawidyny są mniej skuteczne i niższej jakości.

OLEJEK LAWENDOWY DLA DZIECI I NIEMOWLĄT

Olejki eteryczne powinny być stosowane ze szczególną ostrożnością u niemowląt i małych dzieci. Olejki eteryczne o jakości organicznej, o zawartości do 10% , mogą być stosowane z bezpieczeństwem u noworodków. Olejek lawendowy może zdziałać cuda u niemowląt i małych dzieci niepokój i trudności z zasypianiem. Dwie krople olejku lawendowego rozcieńczonego w wodzie do kąpieli mają również relaksujący efekt, w małych. Ponadto, istnieją oleje specjalny masaż dla dzieci, które mogą być stosowane bardzo dobrze w rytuałach wieczorem przed snem. Masaż olejem lawendowym stymuluje krążenie krwi i wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem.

KUP OLEJEK LAWENDOWY

Olejek lawendowy jest dostępny w specjalistycznych sklepach, takich jak sklepy z produktami ekologicznymi, sklepy ze zdrową żywnością, apteki i apteki. Podobnie jak wiele innych grup produktów, lavender oil jest również dostępny do zamówienia online. Zwłaszcza w Internecie, leki niskiej jakości są często oferowane. Kto polecił olejki lawendowe w Internecie, powinien upewnić się, że jest to produkt naturalny, czysty. Nie można uwzględnić innych składników, takich jak konserwanty.

Ponadto olejek lawendowy dzieli się na różne poziomy jakości w zależności od zawartości linalolu. Olej wyższej jakości-nazywa się to “Barreme”. Najbliższe poziomy są niższe lawendy, “Mont Blanc” i “Lavandin”.

Inną cechą jakości jest uszczelnienie COA. Olejek lawendowy z tą pieczęcią jest dostarczany przez rośliny o kontrolowanym pochodzeniu (“French appellation dOrigine Contrôlée”). Tylko w niektórych obszarach uprawy roślin lawendy normy jakości mogą być trudne, nosi tę nazwę. Strefy wzrostu są szczególnie dobre dla lawendy na południu Francji, Bułgarii i Hiszpanii.

Zakończenie

Olejek lawendowy jest naturalnym lekarstwem, niezawodne, z szeroką gamą efektów. Ze względu na jego dobrą kompatybilność i doświadczenie bardzo dobre efekty dla zdrowia, zarówno w zastosowaniach wewnętrznych, jak i na zewnątrz szeroko rozpowszechnione do tej pory.

Przedstawione tutaj treści służą wyłącznie neutralnym informacjom i ogólnemu uczeniu się. Nie są one zaleceniem ani zastosowaniem metod diagnozowania, leczenia ani opisanych lub wymienionych leków. Tekst nie jest przeznaczony do wyczerpania, ani terminowość, dokładność i równowaga dostarczonych informacji nie może być zagwarantowana. Tekst w żaden sposób nie zastępuje profesjonalnej porady lekarza lub farmaceuty i nie może służyć jako podstawa do samodzielnej diagnozy i rozpoczęcia, zmiany lub zakończenia leczenia chorób. Zawsze kontaktuj się ze swoim zaufanym lekarzem, jeśli masz problemy zdrowotne lub skargi! My i nasi autorzy nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za niedogodności lub szkody powstałe w wyniku korzystania z podanych tutaj informacji.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here