JAK OCHRONIĆ SKÓRĘ I WŁOSY PRZED MROZEM I SILNYM WIATREM

0
109

Jesień i zima to pory roku do których warto się przygotować. Deficyt słońca, niekorzystna aura, dynamiczny spadek temperatury to tylko kilka z czynników, które znacząco mogą wpłynąć zarówno na naszą odporność, jak i kondycję naszego ciała. I choć wiele z osób aktywnych fizycznie w lecie, nie przerywa ulubionych dyscyplin kiedy robi się chłodniej, to jednak często zapomina się o odpowiedniej ochronie przed zimnym wiatrem i mrozem.

Jeśli więc należysz do grupy użytkowniczek całorocznych kremów i nie zmieniasz przyzwyczajeń nawet wtedy, kiedy Twoja skóra woła o pomoc i wsparcie, najwyższa pora zwrócić większą uwagę na swoje zewnętrzne atrybuty. Twoja skóra twarzy, dłoni, włosy mogą potrzebować dodatkowej ochrony lub głębokiej regeneracji już teraz, kiedy jeszcze mroźne powietrze nie towarzyszy nam codziennie.

JAK OCHRONIĆ SKÓRĘ I WŁOSY PRZED MROZEM I SILNYM WIATREM

TWARZ NA PIERWSZEJ LINII FRONTU

Delikatna skóra twarzy wymaga odpowiednio, nierzadko indywidualnie dobranej pielęgnacji, która zaspokoi wszystkie jej potrzeby i ochroni przed szkodliwym, zanieczyszczonym środowiskiem zewnętrznym. O smogu mówi się nie tylko w kontekście jego wpływu na nasze samopoczucie, ale i w kontekście wpływu na kondycję naszej cery. A skóra twarzy jest zdecydowanie najbardziej narażona na tego typu zanieczyszczenia. Nie jest więc rzadkością, że to właśnie wtedy kiedy docierają do nas informacje o najmocniejszych zanieczyszczeniach w okolicy, zaczynamy mieć dermatologiczne problemy ze skórą.

Specjaliści podkreślają, że niespodziewany trądzik, egzemy, alergie, zaczerwienienie, przesuszenie czy pieczenie to właśnie niektóre z widocznych gołym okiem negatywnych skutków smogu. Jak można im zapobiec? Jeśli tylko pojawiły się zmiany o dużym nasileniu, które Cię niepokoją, nie warto zwlekać z wizytą u Dermatologa. Na co dzień warto zadbać o prawidłowe nawilżenie i natłuszczenie, które odbuduje i wzmocni barierę lipidową skóry. Zwróć uwagę na kremy z dużą zawartością witaminy D i E, oraz te dedykowane skórze naczynkowej i zabezpieczające przed mrozem i zimnem. Zdecydowanie zapomnij o uniwersalnych mazidłach: takich na każdą porę roku i do każdego typu cery.

TWARZ NA PIERWSZEJ LINII FRONTU

WŁOSY POD KONTROLĄ

Czy zawsze pamiętasz o czapce przed wyjściem z domu? A może w obawie przed zniekształceniem fryzury celowo wkładasz ją do torebki? Mróz, zimny wiatr, smog a nawet dodatkowe nakrycia głowy ze sztucznych włókien nie są łaskawe dla naszych włosów. W porze jesienno- zimowej, elektryzujące, puszące i przetłuszczające się włosy to częsta przypadłość. Dlatego też nawet dotychczasowo używane kosmetyki, które kojąco wpływały na kondycję Twoich włosów, zimą mogą się nie sprawdzić.

Zadbaj więc o odpowiedni poziom nawilżenia (tylko nawilżone włosy nie puszą się i nie elektryzują) i myj włosy tak często, jak tego potrzebują. W tym celu warto wybrać łagodne szampony do codziennej pielęgnacji z dobrym składem. Po każdym myciu nałóż lekką odżywkę nawilżającą do spłukiwania lub w atomizerze. Zabezpieczaj końcówki przed uszkodzeniami mechanicznymi i jeśli masz potrzebę częstego suszenia włosów suszarką warto rozważyć zakup modelu z opcją jonizacji.  

Rezygnując z czapki o tej porze roku narażasz się na szybsze wychłodzenie organizmu lub przeziębienia. Dlatego też postaw na nakrycia głowy z naturalnej wełny lub kaszmiru, które zdecydowanie lepiej sprawdzą się o tej porze roku. Są delikatne, dlatego też nie będą uciskać Twoich włosów oraz zadbają o odpowiedni komfort termiczny.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here