ZMIANA FRYZURY – KILKA SPOSOBÓW NA UDANĄ METAMORFOZĘ

0
124

Znudziła Ci się dotychczasowa fryzura i coraz śmielej wyobrażasz sobie spektakularną zmianę na swojej głowie? A może W Twoim życiu niedługo nastąpi drastyczna i zmiana, i chciałabyś wkroczyć w nowy etap z odmienioną wersją siebie? Niezależnie od powodów, kobiety kochają zmieniać w swoim wyglądzie najbardziej widoczne atrybuty, by czuć się zadbaną i pewniejszą siebie.

Co jednak w sytuacji, gdy metamorfoza nie przebiegła po naszej myśli i czujemy się rozczarowane jej efektem? To uczucie pewnością niejedna z nas już poznała, dlatego też jeśli nie chcemy żałować wprowadzonych w wyglądzie zmian, dobrze jest podjąć decyzję w oparciu o więcej przesłanek niż chwilowy impuls. Bo może się okazać, że fryzura atrakcyjnej modelki z pierwszych stron gazet, czy perfekcyjnie ułożona grzywka sąsiadki z naprzeciwka może zupełnie nie pasować do naszego stylu życia i typu urody.

ZMIANA FRYZURY – KILKA SPOSOBÓW NA UDANĄ METAMORFOZĘ

FRYZJER PRAWDĘ CI POWIE

A przynajmniej powinien. Czy Twoje włosy wymagają od Ciebie sporej dawki cierpliwości i pielęgnacyjnych zabiegów, byś mogła cieszyć się ich dobrą kondycją? A może wystarczy zmiana techniki ich przycięcia by zaczynały żyć własnym życiem i nie wykazywały chęci do współpracy? Warto w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na te pytania, bowiem w wielu przypadkach może się okazać, że Twoje średniej długości włosy nie są takie tylko dlatego, że nie masz odwagi na drastyczne cięcie. Dlatego też, jeśli marzy Ci się zmiana w długości włosów, dobrze by było poradzić się w tym temacie kilku fryzjerów (w tym tego, u którego zwykle się ścinasz, bo to on zna Twoje włosy najlepiej).

Może się bowiem okazać, że każdy z nich ma do powiedzenia o nich coś innego. Przykładowo, jeśli Twoje włosy puszą się podczas wilgotnej pogody i na co dzień zwykle używasz odżywek z keratyną by je nawilżyć, problem nie zniknie wraz ze ścięciem włosów. Krótka fryzura tym bardziej będzie wymagała Twojej uwagi i poświęcenia, ponieważ ściętych włosów nie zepniesz w bezproblemowy i neutralny kucyk. Ponadto, jeśli przynajmniej dwóch fryzjerów powie Ci, że Twoja twarz nie będzie dobrze wyglądała w konkretnej grzywce, warto wziąć to pod uwagę. Grzywki nie odrastają w dwa miesiące i przynajmniej na początku trudno je spinać tak, by dobrze się prezentowały.

Z PIERWSZYCH STRON GAZET

Wpadł Ci w oko fryzura z czasopisma dla kobiet? Dobrze się zastanów, bowiem konkretna forma cięcia może dobrze wyglądać jedynie dzięki profesjonalnym zabiegom stylizacyjnym na potrzeby sesji. Jeśli więc na co dzień nie przepadasz za długim siedzeniem w łazience, nie lubisz wałków, prostownicy i najchętniej nie używałabyś też suszarki, koniecznie pamiętaj o tym jeszcze przed podjęciem decyzji o wymarzonej fryzurze.

Już po kilku dniach od cięcia może się bowiem okazać, że wymarzona fryzura by dobrze się prezentować, wymaga pomocy stylizacyjnej ze strony siostry lub mamy, a Ty sama nie potrafisz właściwie jej ułożyć (w spokoju…).

Z PIERWSZYCH STRON GAZET

PROSTE CZY KRĘCONE?

A może farbowane? Czasem wystarczy niewielkie podcięcie włosów i nowy odcień współgrający z typem urody, by poczuć się wyjątkowo. Jeśli lubisz naturalne odcienie, dopytaj wybranego fryzjera co aktualnie jest na czasie i jakie tonacje proponuje. Specjalistyczna regeneracja i odpowiednia dobrana paleta tonacji, mogą zdziałać cuda.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here