Jabłczan kreatyny – TCM

0
75

Wiedzieć wszystko

Powszechnie znany i powszechnie używany w sportowym środowisku, kreatyna jest częścią suplementów diety, które pomagają poprawić wydolność fizyczną. Choć go czasem krytykowany w mediach, ma wiele zalet w celu optymalizacji treningu.

Jabłczan kreatyny – TCM

Nie jest niebezpieczna, gdy jej dobrze używać. Więc, co to jest kreatyna? Do czego ona jest? Czym ryzykujemy właściwie?

Co to jest kreatyna?

Kreatyna-to aminokwas, który przyniósł niektóre produkty, takie jak czerwone i białe mięso lub ryby. Spotyka się tam z obliczeń około 5 g na kilogram. Jest też naturalnie syntetyzowane przez niektóre organy nerek, wątroby i trzustki.

Ich produkcja kreatyny wynosi od 1 g do 2 g dziennie i odbywa się z białka dostarczanego z diety. W stanie naturalnym składa się z argininy, glicyny i metioniny. W handlu są również Suplementy diety na bazie.

Różne rodzaje kreatyny

Syntetyczny kreatyna dla sportowców

Stworzony w laboratorium, następnie powstaje w wyniku reakcji chemicznej między sodu, I jest sprzedawany w różnych formach. Według producentów, suplementy czasami przynoszą inne składniki odżywcze, które mogą zoptymalizować.

Różne rodzaje kreatyny

Produkt w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby konsumentów. Syntetyczny kreatyna następnie może być wzbogacony, na przykład, witaminy, minerały, białka lub taurynę, wśród innych związków.

W organizmie człowieka kreatyna pomaga poprawić pracę mięśni w krótkim okresie. Aminokwas ten, znany sportowcom, pomaga zwiększyć naturalną produkcję fosfokreatyny. Ten ostatni jest prekursorem ATP (adenozynotrójfosforanu), który zaopatruje mięśnie w energię.

Spożycie kreatyny doustnie

Zapewnia natychmiastowy dopływ energii do komórek mięśniowych i w ten sposób poprawić wydolność fizyczną podczas krótkich wysiłku. Dzięki swej zdolności do zatrzymywania wody w mięśniach kreatyna pomaga również zwiększyć objętość mięśni.

Spożycie kreatyny doustnie

Kreatyna i jego efekty

Niezależnie od tego, czy jest on naturalnym lub syntetycznym, kreatyna działa w organizmie w różny sposób. Wzięte w ramach regularnej aktywności fizycznej, pozwala trochę zwiększyć masę mięśniową w porównaniu z masą tkanki tłuszczowej. W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet stanu Iowa demonstruje działanie kreatyny na ten temat.

W tym samym roku inny amerykański meta analizy potwierdza te wyniki. To pomaga poprawić wydolność fizyczną podczas krótkich i intensywnych ćwiczeń lub ćwiczenia z silnym oporem (trening siłowy, hantle).

Badania przeprowadzone przez

Laboratorium badawczego mięśni Uniwersytetu Oklahomy, wskazuje na wzrost siły fizycznej wkrótce po zażyciu suplementu. Wyniki te zostały uzyskane w okresie zużycia od 1 do 6 tygodni w ilości 3 g do 5 g kreatyny dziennie.

To przyczynia się do odbudowy mięśni między dwoma ćwiczeniami.

Dziś na rynku dostępnych jest wiele form kreatyny. Każdy z nich ma swoje własne cechy, które czynią go odpowiednim do konkretnych celów. Monohydrat kreatyny to forma kreatyny, która jest najbardziej znany społeczności medycznej.

To również ten, który najbardziej powszechne na rynku ze względu na jego dobre wyniki. Dziś wiadomo, że monohydrat kreatyny jest bezpieczny dla zdrowia i skuteczny. Jest on dostępny głównie w postaci proszku, tabletek lub płynu. Ten suplement diety zawiera 88 % czystej kreatyny.

Kreatyna bezwodny

Właściwie to monohydrat kreatyny, z którego został usunięty cząsteczka wody. Jeśli oba produkty mają te same jakości, bezwodny kreatyna bardziej skoncentrowany i zawiera około 6 % kreatyny.

To najnowsza na rynku. To kreatyna, związane z оротовой kwasem. Ten ostatni jest prekursorem kwasów tworzących DNA. Posiada interesujący efekt zwiększenia poziomu karnozyny w mięśniach, aminokwasu, który pomaga zrównoważyć kwasowość, zgromadzonej w komórkach mięśniowych podczas znacznego wysiłku.

W ten sposób połączenie kreatyny-kwas orotowy pomaga mięśnie kurczą lepiej i dłużej, ale również przyczynia się do naturalnej syntezy fosfokreatyny. W końcu to kreatyna z optymalną mocą.

Ester etylowy kreatyny, chlorowodorek

Jest to jeden z nowych pochodnych kreatyny, opracowanych nauką dla poprawy jego biodostępność. Dzięki kreatyna łatwiej przechodzi przez ściany komórkowe, a tym samym szybciej przyswajane przez organizm. Badania kliniczne nie potwierdziły jego skuteczność.

Cytrynian kreatyny

Łączy w sobie kreatynę i kwas cytrynowy, element, który odgrywa ważną rolę w metabolizmie energetycznym. Cytrynian kreatyny zawiera około 40 % czystej kreatyny. Ona doceniona przez konsumentów do łatwego rozpuszczania w wodzie.

Glukonian kreatyny

To kreatyna w połączeniu z glukozy. Połączenie tych dwóch cząsteczek promuje lepsze wchłanianie kreatyny, powodując produkcję insuliny. Ten ostatni jest hormon wydzielany przez trzustkę w celu ułatwienia penetracji węglowodanów do komórek. W ten sposób, łączenie kreatyny z cząsteczkami glukozy pozwala mu korzystać z efektów tego hormonu.

Kreatyna jabłczan

To połączenie kreatyny i kwasu jabłkowego, element, który ingeruje w metabolizm energetyczny. Ta prezentacja ma na celu zwiększenie przepływu energii w komórkach.

Magnezu kreatyna

Jest to opatentowana forma kreatyny, która łączy ostatni z magnezem. Jest to jeden, chroniąc kreatyna w żołądku pomaga organizmowi lepiej wchłonąć. Ponadto, magnez jest pierwiastkiem śladowym, niezbędnym do toczenia fosfokreatyny w adenozintrifosfat. W ten sposób ta forma ma wszystkie cechy potrzebne do zwiększenia wydajności mięśni.

Fosforan kreatyny

Składa się on z kreatyny i fosforanu. Początkowo był zaprojektowany, aby sporządzić syntetyczny фосфокреатин i dlatego może być bardziej skuteczne niż zwykła kreatyna. Jednak badania nie wykazały wyższości produktu nad konkurencją. Coraz mniej jest używany, zawiera około 60 % czystej kreatyny.

Kreatyna w kulturystyce

Dzięki swojemu wpływowi na mięśniowego wymiana, bogate kreatyną suplementy diety są bardzo popularne wśród sportowców, szczególnie w dziedzinie kulturystyki. Zwolennicy piżmowy sali i ciężarowców cenią go za jego zdolność do szybko zwiększać siłę i, w konsekwencji, cechy fizyczne.

Prawidłowy i stabilny odbiór kreatyny

W ramach zdrowej i zbilansowanej diety pozwala zoptymalizować skuteczność treningu siłowego na 10-15 %. W połączeniu z ciężkiej treningiem kreatyna zwykle pomaga tym, którzy go zużywa się szybciej rozwijać, lub przejść poziomy, gdy wydajność zaczyna się w stagnacji.

Dzięki swej zdolności do zatrzymywania wody w mięśniach i robić sportowe sesje bardziej skuteczne, pomaga zwiększyć objętość mięśni przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. To jakość znacznie dla sportowców, którzy chcą wyrzeźbić swoje ciało.

Dzięki swojej zdolności do przynoszenia energię mięśni i przeciwdziałać пагубному na działanie kwasu mlekowego, zgromadzonej podczas treningu, jest również skuteczny dla fizycznego odpoczynku między sesjami.

Kreatyna w wytrzymałości

Chociaż nauka już dawno udowodniła, że kreatyna nie ma cech potrzebnych do poprawy właściwości fizycznych zwolenników sportów wytrzymałościowych, jednak nie jest on zupełnie bezużyteczny dla nich.

W ramach praktyki sportu na wytrzymałość spożycie kreatyny może okazać się istotne z kilku powodów. Po pierwsze, ten aminokwas może być bardzo przydatne, jeśli dodasz intensywne fazy w swoje sesje. Na przykład, jeśli trenujesz w дробном trybie lub program treningu ma sekwencji o wysokiej intensywności, takich jak sesje HIIT. Kreatyna następnie udostępnia te same misje co w przypadku korzystania w kulturystyce.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here